Zeren Holding, Altınbaş Holdinge ait ALPET, ATAK MADENİ YAĞLAR ve ECOGAZ’ı satın aldı

Enerji, imalat, profesyonel hizmetler, lojistik, medya, ticaret ve yeme-içme & turizm sektörlerinde, 5 farklı ülkede varlık gösteren Zeren Holding Lübnanlı Hariri Ailesi’ne ait Bankmed ve Ürdünlü Arab Bank’ın ortak olduğu Turkland Bank’ı (T-Bank) satın almak için görüşmelere başlamıştı.

Zeren Holding, daha önce Rekabet Kurumu’nun onay verdiği Altınbaş’a ait ALPET, ATAK MADENİ YAĞLAR ve ECOGAZ’ı resmen satın aldı.

HEDEF TÜRKİYE VE BALKANLAR

Zeren Holding’ten yapılan yazılı açıklamada “Yarım asrı aşan geçmişi ile ülkemizde ve globalde değer katan yatırımlara imza atan Zeren Group Yatırım Holding Alpet, Atak Madeni Yağ ve Ecogaz’ın şirkete katılması ile uzun vadede Türkiye ve Balkanlar’ın başlıca akaryakıt dağıtım şirketlerinden biri olma hedefi ile çalışmalarına devam edecektir” denildi.

TÜRKEYE VE BALKANLAR’DA 322 İSTASYON

ALPET 2001 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan akaryakıt dağıtım sektörünün önemli markalarından biri. Türkiye’nin en yüksek akaryakıt depolama kapasitesine sahip dağıtım şirketlerinden biri olan ALPET’in Kocaeli/Körfez, İzmir/Aliağa, Mersin, Kırıkkale ve Samsun’da dolum tesisleri, “Antalya Akdeniz Akaryakıt Terminalinde” eşit ortaklığı bulunmakta.

Türkiye genelinde 262 istasyonu, 5 dolum tesisi ve Arnavutluk’ta ALPET markası ile 60’a yakın istasyonu bulunmaktadır.

ATAK MADENİ YAĞ (Atak Madeni Yağ Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi), İzmir Çiğli’de hizmet veren fabrikasında akredite laboratuvarı ile ürün kalite denetimlerini sürdürmektedir.

ECOGAZ (Ecogaz LPG Dağıtım Anonim Şirketi), istasyonlarda LPG Dağıtım hizmeti veriyor.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABERLER:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx