“Star Trek” ve “Captain Marvel” yıldızı Kenneth Mitchell hayatını kaybetti

Ailesi, pazar günü X ve Instagram üzerinden paylaştıkları bir gönderide, “Sevgili baba, koca, erkek kardeş, amca, oğul ve sevgili dost Kenneth Alexander Mitchell’in vefatını üzüntüyle duyuruyoruz” diye yazdı.

Ailesi Mitchell’in en sevdiği rolün, “karısı Susan’ın kocası olmaktan ve iki çocukları Lilah ve Kallum’u büyütmekten keyif alan bir aile babası” olduğunu belirtti.

Açıklamada, “Ken yaptığı her işte gayretli ve çalışkandı ama bir baba olarak bu özellikler tam ifadesini buldu. Kendisini çocuklarının hayatlarında pozitif ve eğlenceli bir güç olmaya son derece adamıştı” ifadeleri kullanıldı.

Mitchell’e 2018 yılında beyin ve omurilikteki sinir hücrelerini etkileyen ilerleyici bir nörodejeneratif hastalık olan ALS (amyotrofik lateral skleroz) teşhisi konuldu.

2019 yılında tekerlekli sandalye kullanmaya başladı ve 2020 yılında yaşadığı sağlık mücadelesini kamuoyuyla paylaştı.

People’a teşhisinin konulduğu yıl yaptığı açıklamada, “Eşimle birlikte mücadele ettiğimizi ve şu andan itibaren hayatlarımızı etkileyecek kadar ciddi bir şeyle nasıl baş etmek zorunda kaldığımızı hatırlıyorum. Sonsuza kadar…” dedi.

“Star Trek” hayranları da, “Star Trek: Discovery”de Klingon Kol, Kol-Sha, Tenavik ve Aurellio’yu canlandıran ve aynı zamanda “Star Trek: Discovery”de birçok karakterin seslendirme sanatçısı olarak görev yapan Mitchell’in kaybından duydukları üzüntüyü sosyal medyada paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx