Palworld, hilecilerle mücadele ediyor

İlk olarak 19 Ocak’ta piyasaya sürülen Palworld, kısa sürede tam 19 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Ancak oyunun bir anda bu kadar popüler olması, birçok olumsuz durumu da beraberinde getirdi. Bu durumlardan ilki, devasa oyuncu sayısına dayanamayıp birçok kullanıcının oyuna girmesini engelleyen hataydı.

Ek olarak, Palworld evreninde hile kullanmaya teşebbüs edenler de türemiş durumda. Bu kişiler birlikte oynadıkları kullanıcıların oyun deneyimini oldukça kötüleştirirken, kullandıkları hile yazılımlarından dolayı sunuculardaki bağlantı sorunlarını da tetikliyor. İşte detaylar…

Palworld, hile yapanlara acımayacak!

Palworld yöneticileri konuyla ilgili yaptığı resmi açıklamada, hile yapmaya teşebbüs eden kullanıcıları kesinlikle tolere etmeyeceklerini ve ağır cezalar vereceklerini öne sürdü. Bu konuyu gündemlerinin ilk sırasına aldıklarını belirten yöneticiler, şubat ayında getirecekleri yeni güncellemeyle birlikte hilecileri daha hızlı tespit eden bir güvenlik sistemi kuracaklarını söylüyor.

Hilecilerin daha önce gerçek insanlar tarafından manuel olarak tespit edildiği belirtilirken, yakın zamanda geliştirilmeye başlanan yeni anti-hile sistemiyle birlikte hile kullanan hesapların tespit edilmesi çok daha hızlı ve otomatik bir hal alacak. Ancak alınan tüm bu önlemlerin, oyundaki hilecilerin sayısını gerçekten azaltıp azaltmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Sahte Palworld oyunu ortalığı karıştırdı!

Palworld yönetimi ise, hile kullanımı yüzünden mağduriyet yaşayan kullanıcılara oldukça üzgün olduklarını ve bunu telafi etmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını bildirdi. Bu konuda kendine oldukça güvenen oyun yönetimi, kısa süre içinde hile vakalarını büyük oranda azaltarak daha huzurlu bir oyun deneyimi sunacağını iddia ediyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Palworld hilecilere karşı verdiği mücadeleyi kazanabilecek mi? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx