Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri?

Kripto analisti Brian Bollinger, altcoinler içinde AAVE fiyatında düşüş bekliyor. Analist Tobith Tom, güçlü yükselen STORJ’un düzeltme göreceğini öngörüyor. Kripto analisti Ekta Mourya, Shiba Inu için artan ilginin fiyat üzerindeki etkisini yorumluyor. Ayıca analist, son haftalarda güçlü artış yaşayan Solana’ya bakıyor.

Altcoinler içinde sert yükselişin ardından AAVE’yi neler bekliyor?

Kripto piyasasındaki son toparlanmanın ortasında, DeFi Tokenları önemli bir büyüme kaydetti. Sonuç olarak, AAVE gibi ilişkili tokenlar büyük bir yükseliş sergiledi. Bu da traderlar arasında toparlanma hissini geri getirdi. AAVE fiyatı 15 Haziran’daki 49 dolarlık en düşük seviyesinden yaklaşık %60 artışla 80 dolar bariyerine ulaştı. Bu toparlanma daha da ilerleyecek mi yoksa geri çekilme zamanı geldi mi?

AAVE fiyatı, haftalık zaman dilimi grafiğinde azalan üçgen formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Agresif bir rallinin ardından, bu kripto para yükseliş momentumunu yenilemek için küçük bir düzeltmeye hazırlanıyor. AAVE’deki gün içi işlem hacmi 117,8 Milyon dolar. Bu da %20,6’lık bir kayba işaret ediyor.

Hızlı toparlanan AAVE fiyatı, 80 dolar psikolojik seviyesi civarında büyük bir engelle karşılaştı. Haftalık olarak daha yüksek bir zaman dilimine bakıldığında, bu yatay bariyere azalan üçgen formasyonunun aşağı eğimli bir direncinin eşlik ettiği görülüyor. Geçtiğimiz 400 gün boyunca altcoin fiyatı, düşen trend çizgisi ve 50-48 dolar boyun çizgisi bölgesi olan bu üçgenin kilit seviyesinde yankılanıyor. Teorik olarak, bu model bir düşüş eğilimi modelidir. Ayrıca, satıcıların boyun çizgisi desteğini ihlal ettiğinde hakim eğilimi uzatması mümkün.

Basın saatine göre, bu altcoin 75,53 dolardan işlem görüyor. Gün içi kaybı %3,3’e ulaşarak genel trend çizgisinde ret gördüğünü ortaya koyuyor. İdeal koşullarda, bu üçgenin direnç trend çizgisinin reddedilmesi, boyun çizgisine doğru bir düşüşü tetikler. Böylece, AAVE fiyatının %32’lik bir düşüşe hazır olduğunu gösterir.

STORJ’un yükselişi yakında düzeltmeye tanık olacak

Analiz platformu Lookonchain, STORJ’un fiyatının bugün yaklaşık %45 oranında arttığını belirtti. Lookonchain, Storj ekibinin altcoin’lerin bir günde çift haneli artışının ardından Binance’e 2,5 milyon STORJ yatırdığını topluluğa bildirdi. Web3 veri analiz platformu, Storj ekibinin şu anda 11,6 milyon STORJ’a, yani yaklaşık 5,7 milyon dolara sahip olduğunu belirterek analizini sonlandırdı.

CoinMarketCap’e göre STORJ, 24 saatlik en yüksek fiyatı olan 0,5241 dolar ile en düşük fiyatı olan 0,349 dolar arasında dalgalanıyor. STORJ’un ani pompası, altcoini yeşil bölge bölgesine yönlendirdi.

STORJ 1 Günlük Grafik / Kaynak: CoinMarketCap

STORJ’un piyasasındaki dalgalanma azalırsa, mum çubuklarının aşağı doğru hareket etme ihtimali yüksek. Bu olgu önceki fiyat hareketlerinde de gerçekleşti. Düşüş eğilimine girerse STORJ’un yeni destek seviyesi olan 0,2860 doların altına düşmeme ihtimali yüksek.

On-chain metrikler Shiba Inu’yu destekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoinler arasında SHIB, Haziran başından bu yana önemli bir düşüş gördü. SHIB fiyatı, Haziran 5 ile 15 arasındaki on günlük zaman diliminde %21 düştü. Altcoin fiyatı o zamandan beri toparlandı ve yazı sırasında 0,00000766 dolara yükseldi.

Günlük adres etkinliği ve borsalardaki arz gibi on-chain ölçümler SHIB’deki fiyat artışına muhtemelen katkı sağladı. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in verilerine göre, günlük aktif adresler (24 saatlik) Haziran ayının son haftasından bu yana SHIB için sürekli olarak yüksek kaldı. Bu durum, meme coin için artan talebe ve piyasa katılımcıları arasında yükselen ilgiye işaret ediyor.

Shiba Inu aktif adresler (24 saat)

Ayrıca, bir varlığın satış baskısı altında olup olmadığını ölçmek için yararlı bir gösterge olan borsalardaki arz da kayda değer bir düşüş gösteriyor. Borsalardaki mevcut SHIB arzı 86,53 trilyon ile Nisan 2021’den bu yana görülmemiş bir seviyede. Borsalardaki arzın düşük olması, cüzdan sahiplerinin SHIB’yi borsaların dışında tuttuğu anlamına geliyor. Bu da daha yüksek birikim ve dolayısıyla daha az satış baskısı demek. Borsalardaki arz düşükse, satılacak daha az SHIB vardır. Bu da daha düşük satış baskısı ve yükseliş için daha geniş bir alan anlamına geliyor.

Borsalarda SHIB arzı (daha önce Nisan 2021’de görülen mevcut seviye)

Bu yazının sırasında, SHIB fiyatı 0.00000764 dolar. Meme-coin’in 0,000008 dolara ulaşma yolunda önemli bir direnci yok. Başarılı bir kırılma ile 0,000008 doları geçtikten sonra, dikkat edilmesi gereken bir sonraki seviye 0,000009 dolar.

SEC baskısından sonra altcoinler içinde SOL toparlandı

Solana, son üç hafta içinde fiyatında bir yükselişe tanık oldu. SOL fiyatı bu zaman diliminde 14,84 dolardan 20,23 dolara yükseldi. Böylece, sahiplerine %35’in üzerinde kazanç sağladı.

SOL bir günlük fiyat grafiği / Kaynak: Binance

İlginç bir şekilde Santiment analistleri, sosyal baskınlık ve geliştirme faaliyeti gibi on-chain ölçümlerin SOL fiyatını olumsuz etkilemediğini belirtti. SOL ağındaki geliştirme faaliyeti, varlığın 250 dolar seviyesine yükseldiği 2021 yılına benziyor. Ancak, fiyat henüz geliştirme faaliyetlerini yakalayamadı.

Solana geliştirme faaliyeti, sosyal baskınlık ve fiyat

Benzer şekilde, sosyal baskınlık Mart ve Haziran aylarında görülen seviyelerin altında. Bu, SOL’un piyasa katılımcıları arasında ilgi çekmeyi başaramadığı anlamına geliyor. SEC’in kripto üzerindeki baskısı ve düzenleyicinin SOL’u bir ‘menkul kıymet’ olarak etiketlemesi bunun önde gelen nedenleri arasında. Santiment’teki analistler Solana için on-chain göstergelerin yavaşça yükselişe geçtiğini belirtti. Ayrıca, trendler kendini tekrarlarken SOL sahiplerinin kısa vadede altcoin’de bir ralli beklediğini öne sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx