Yeni Peugeot 408 tanıtıldı: İşte özellikleri

Fransız marka Peugeot, yaptığı duyuru ile birlikte yeni modelinin tam çıkışının Haziran 2022’nin sonuna hakikat olduğunu doğrulamıştı.

Beklenen oldu ve Fransız üretici, merakla beklenen yeni modelin üzerindeki örtüyü kaldırdı.

AA’nın aktardığına göre Peugeot 408, 4.690 milimetre uzunluk ve 2.787 milimetre dingil aralığıyla birlikte 188 milimetre art koltuk diz uzaklığı sunuyor.

536 litre ile hayli geniş bagaj hacmi art koltuklar katlandığında 1.611 litreye kadar çıkabiliyor. Yeni Peugeot 408, 1.480 milimetre yüksekliği ile tasarım bütünlüğünü korurken, aerodinamik verimliliği de artıyor.

Yeni Peugeot 408’de sunulan 6 kamera ve 9 radar ile desteklenen sürüş takviye sistemleri, daha huzurlu ve inançlı sürüşler sağlıyor.

Bu sistemler ortasında; Dur&Kalk işlevli Adaptif Sürat Sabitleme Sistemi, öndeki hayvanları, yayaları yahut bisikletlileri uzun farda görünmeden evvel algılayan ve sürücüyü uyaran ‘Night Vision’ Gece Görüş Sistemi, Uzun Menzilli Kör Nokta İkaz Sistemi (75 metre) ve geri hareket anında mümkün bir tehlikeye karşı uyaran Geri Hareket Trafik İkaz Sistemi bulunuyor.

Peugeot 408 motor seçenekleri

Peugeot 408’i harekete geçirme vazifesini 180 ve 225 HP olmak üzere iki adet şarj edilebilir Hibrit (PHEV) ve 1.2 litrelik PureTech 130 HP akaryakıtlı motor üstleniyor.

Üç motor seçeneği de 8 ileri vitesli EAT8 otomatik şanzımanla eşleştiriliyor. Gelecek periyotta de büsbütün elektrikli bir versiyon motor gamına eklenecek.

2023’ün birinci aylarında satışta

Yeni Peugeot 408, 2023 yılının başında pazara sunulacak. Global maksatlara sahip model, evvel Avrupa pazarı için Fransa’nın Mulhouse kentinde, kısa bir müddet sonra da Çin pazarı için Çin’deki Chengdu fabrikasında üretilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*