WhatsApp Verilerini Android’den iOS’e Aktarma Rehberi

Farklı işletim sistemleri ve bunları kullanan cihazlar, kendi ekosistemlerini oluştururlar. Eğer bir kullanıcı ekosistem değiştirmek isterse, verilerini aktarması nispeten zor olabilir.

Mesela Android işletim sistemi kullanan farklı markaların cihazları arasında geçiş yapmak nispeten kolaydır. Aynı şekilde Apple tarafından üretilen cihazlar arasında da geçiş çoğu zaman sıkıntısızdır.

Ama Android ekosisteminden Apple ekosistemine geçiş yapmaya karar verdiğinizde durum biraz daha karışır. Çoğu popüler uygulama her iki işletim sisteminde de bulunsa da, bunlar arasındaki teknik farklar yüzünden doğrudan veri aktarımı yapmak mümkün olmayabilir.

Mesela WhatsApp uygulaması her iki işletim sisteminde de bulunuyor. Ancak Android telefondaki WhatsApp veri yedeklerini doğrudan iOS telefona aktarmak yakın zamana kadar pek kolay değildi.

Bu rehber videomuzda size WhatsApp verilerinizi Android telefondan iPhone cihaza nasıl aktaracağınızı gösteriyoruz. Bunu yaparken herhangi bir üçüncü parti yazılım kullanmayacağız. İyi seyirler!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*