Twitter’da tweetleri düzenlemek yakında mümkün olacak

Twitter, kullanıcıların yıllardır istekte bulunduğu özelliği etkin etmeye hazırlanıyor. Twitter yazılım mühendislerinden Nima Ouji hususa dair merak edilenleri açıklayarak tweet düzenlemesi hakkında merakları bir nebze olsun giderdi.

Ouji’nin açıklaması nazaran Tweet atıldıktan sonra “Düzenle” seçeneği 30 dakika etkin olacak. Bu özellik ile kullanıcılar kusurlu attığı bir tweeti silip yine atmak yerine düzenleyerek vakitten tasarruf edebilecek. 

Düzenlenen eski tweet ulaşılabilir olacak. Lakin eski tweet etkileşime büsbütün kapalı olacak. Kullanıcılar tweetin eski biçimini beğenemeyecek, tekrar paylaşamayacak yahut cevaplayamayacaklar. 

Düzenlenen tweetin altında son düzenleme tarihi de yer alacak.

Twitter’dan yapılan açıklamada, şu tabirler yer aldı:

“Her yeni özellik üzere, potansiyel meseleleri halkla paylaşılmadan evvel belirleyip çözmemize yardımcı olması için Edit Tweet özelliğini daha küçük bir kümeyle test ediyoruz. Bu bizim en çok istenen özelliğimiz olduğundan, yanlışsız anladığımızdan emin olmak istiyoruz. Testlerden, bu yeni özelliğin nasıl kullanıldığını ve insanların Tweet okuma ve yazma formu üzerindeki tesirini süratli bir formda anlamayı umuyoruz.”

TWEET DÜZENLEME ÖZELLİĞİ SADECE FİYATLI ÜYELİKLERE AÇIK OLACAK

Twitter’ın şu anda ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunduğu Twitter Blue isminde fiyatlı abonelik sistemi bulunuyor. Twitter Blue kullanıcıları reklamsız makaleler, özel temalar, özel uygulama simgeleri, yer işareti klasörü üzere birçok özelliğe erişebiliyor. Tweet düzenleme özelliği de Twitter Blue kullanıcılara özel olarak kullanıma sunulacak. 

Twitter Blue’nin aylık fiyatı bölgelere nazaran değişiklik gösteriyor. ABD’deki şimdiki fiyatı ise aylık 5 dolar.

Yeni özelliğin bu yıl içinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*