Türkiye’nin konuştuğu ‘Falaka’ davasında birinci duruşma: Sanık gelmeyince ertelendi

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde, para karşılığı anlaştığı tez edilen bayanları falakaya yatırdığı manzaraları ortaya çıkan kargocu Erkan T.’nin, 2 farklı cürümden toplam 9 yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Sanık ve müşteki eşi gelmeyince duruşma ertelendi. 

Olay, Melikgazi’ye bağlı Mimsin Şirintepe Mahallesi’nde meydana geldi. Kargo şirketinde çalışan, evli ve 2 çocuk babası Erkan T., maddi durumu düzgün olmayan bayanları konutuna çağırarak, gözlerini uyku bandı, ayaklarını kelepçe ve eşarp ile bağlayıp falakaya yatırdı.

GÖRÜNTÜLERİ KAYIT ALTINA ALDI

Erkan T., falakaya yatırdığı bayanlardan ‘güzel’ dediklerine 500 TL, ‘çirkin’ dediklerine ise 250 TL ödeme yaptı. Erkan T., falaka imajlarını de kayıt altına aldı. Erkan T., öbür bayanlara da çektiği görüntüleri gönderdi. Misal teklifte bulunduğu N.K. isimli bayanın savcılığa cürüm duyurusunda bulunması üzerine Erkan T., gözaltına alındı.

‘GÖRÜNTÜLER İSTEK İLE ÇEKİLDİ’

Erkan T., Emniyet’teki tabirinde, “10 yıldır evliyim. Cep telefonu ile kayıt altına alınan manzaralar bayanların isteği ile çekildi. Bayanların isimlerini hatırlamıyorum. Bayanlarla toplumsal medya üzerinden tanışmıştım. Bu manzaralar çekildiğinde konutta kimse yoktu. Hiç kimseye zorla bir şey yapmadım. İmajlardaki bayanlara para verdim. Bu görüntüleri çekerek, internet fenomeni ve para kazanmak istiyordum. Lakin çektiğim imgeler toplumsal medyada uygunsuz görüldüğü için yüklenmedi sonrasında görüntüler telefonumda duruyordu. Bu olayda bayanların isteği olduğu için cürüm olabileceğini düşünmedim” dedi.

EŞİ ŞİKAYETÇİ OLMADI

Soruşturma kapsamında Erkan T.’nin eşi H.T.’nin de sözüne başvuruldu. H.T. ise sözünde, “Erkan T. ile 10 yıllık evliyiz, 2 çocuğumuz var. İmgelerde ayağı eşarpla bağlanarak, falakaya yatırılan şahıslardan birisi benim. Eşim, vakit zaman beni falakaya yatırdı. Ben de mesken huzurumun bozulmaması için Erkan’ın, bu isteğini kabul etmek zorunda kaldım. Manzaraların ortaya çıkmasıyla öbür bayanları gördüm. Öbür bayanlardan hiç haberim yoktu. İmajlardaki bayanların kim olduğunu bilmiyorum. O bayanlardan ve falakanın konutumda yapıldığından haberim yok. Eşim Erkan T.’den şikayetçi değilim” diye konuştu. 

Diğer bayanlar ise şikayet için müracaatta bulunmadı. Adliyeye sevk edilen Erkan T., çıkarıldığı hakimlikçe adli denetim önlemiyle hür bırakıldı. 

KAMU DAVASI AÇILDI

Soruşturma kapmasında Erkan T. hakkında, eşi H.T.’ye aksiyonları nedeniyle ‘eşe karşı eziyet çektirme’ cürmünden 2 yıldan 5 yıla kadar, ‘müstehcenlik’ hatasından da 1 yıldan 4 yıla kadar mahpus cezası istemiyle Kayseri 15’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Kayseri 15’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanık Erkan T.’nin yargılanmasına başlandı. Davanın birinci duruşmasına sanık Erkan T. ile müşteki eşi katılmadı. Mahkeme hakimi, verdiği orta karar ile eksiklerin de giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*