Tekvando Federasyonu’ndan ‘tokat’ açıklaması: ‘Antrenör Disiplin Şurası’na sevk edildi’

Diyarbakır’da, Türkiye Gençler Tekvando Vilayet Seçmeleri’nde antrenör O.B.’nin, karşılaşmayı kaybeden atlete tokat atmasının akabinde, Türkiye Tekvando Federasyonu’ndan olayla ilgili açıklama yapıldı.

Federasyondan yapılan açıklamada, antrenörün önlemli olarak disiplin heyetine sevk edildiği, ayrıyeten gerekli süreçlerin yapılması için Diyarbakır Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü Ceza Konseyi’ne resmi yazı gönderildiği tabir edildi.

Ayrıyeten antrenörün soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir misyonda yer alamayacağı belirtildi.

DİSİPLİN ŞURASI’NA SEVK EDİLDİ”

Türkiye Tekvando Federasyonu’ndan yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı: 

“Dün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu yaşarken gündeme gelen olay başta tekvando topluluğumuz olmak üzere toplumun her kesitinin yansısı çekmiştir. Diyarbakır tekvando vilayet seçme karşılaşmaları esnasında bir antrenörümüzün ekranlara da yansıyan ve atletine tokat attığı olayla ilgili Federasyonumuz derhal gerekli süreçleri başlatmıştır. Kelam konusu antrenör, önlemli olarak Federasyonumuz Disiplin Heyeti’ne sevk edilmiş olup, tıpkı antrenörle ilgili Diyarbakır Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü Ceza Heyeti’ne da gerekli süreçlerin yapılması için resmi yazı yazılmıştır. Kelam konusu antrenör, hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir misyonda bulunamayacaktır. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”

NE OLMUŞTU?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Merkez Kayapınar ilçesindeki bir salonda Türkiye Gençler Tekvando vilayet seçmeleri düzenlendi.

Seçmelere katılan bir İrem P. rakibine yenilerek elendi. Atletin antrenörü Orhan B, kazanan rakip sporcuyu tebrik ettikten sonra seyircilerin önünde elenen atletine tokat attı.

Geriye hakikat savrulan sportmen, hiçbir şey yapmadan beklerken, antrenör de minderi terk etti. Yaşanan gerginlik üzerine olayın büyümemesi için salona polis çağrılarak, tutanak tutuldu ve vilayet seçmeleri ertelendi.

O anlar bir seyircinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*