Süleyman Soylu, ‘yargılanacaksınız’ kelamına cevap verdi: ‘Beni yargılayacaksın ne yapacaksın?’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AK Parti’nin Yüz Yüze 100 Gün Projesi çerçevesinde Silivri’de partililerle bir ortaya geldi. Bakan Soylu’ya AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Kabaktepe eşlik etti.

Soylu, burada yaptığı konuşmada muhalefet milletvekillerinin iktidara yönelik sık sık lisana getirdiği “Yargılanacaksınız” kelamı üzerine konuştu. Bakan Soylu, buna ait şu sözleri kullandı:

“Niye yargılanacağız? Yargıladınız aslında Adnan Menderes’i siz astınız. Adnan Menderes’i CHP takımları ve İnönü’nün kendisi astırmıştır. Ona o darbeyi yapanların hiçbir vakit gücü yetmez. Amerika ile Avrupa ile ortak bir formda astırdılar. Tamam kardeşim beni yargılayacaksın kimi hür bırakacaksın. Apo’yu hür bırakacaksın, Selo’yu hür bırakacaksın. Beni yargılayacaksın ne yapacaksın? İHA ile SİHA’ları kullanmayacaksın, etrafındaki coğrafyaya sessiz kalacaksın. Türkiye’nin bugüne kadar ne büyük kalkınma atağı varsa hepsini geri alıp Türikye’yi geçmişe mahkum, Amerikan lideri ayak ayak üstüne atarken benim başbakanımın yanında o fotoğrafının durduğu tablo ile karşı karşıya bırakacaksın.”

Soylu, “Elbette bizi yargılamak isteyenler 21 yıldır Türkiye’yi iktidara taşıyan bu anlayışı yargılamak istiyorlar. Bizi yargılamak isteyenler etrafımızdaki coğrafyada süklüm püklüm bir Türkiye istedikleri için bunu sağlamak istiyorlar. Temel yapmak istedikleri ’getirtip şu besin krizini çözer misin diye’ yalvardıkları Türkiye’yi mahkum bir Türkiye haline getirmek istiyorlar” formunda konuştu.

“MİLLET İTTİFAKI’NA YÜKLENDİ”

Cumhur ittifakının yalnızca seçim kazanılsın diye bir ortaya gelmiş bir siyasi oluşum olmadığını vurgulayan Bakan Soylu, “Tarihimizin medeniyetimizi kıymetlerimizin hamuru ile yoğurulmuş ve tarihin içerisinden gelen bize emanet bırakılan bütün mirasa sahip çıkan tıpkı vakitte geleceği kucaklayan bir anlayışın ta kendisidir. Millet ittifakında ise masanın altında diğerleri var üstünde öbürleri var. Büyükelçiler öteki metin muharrirler, kendileri öteki metin müellifler. Galip gelen büyükelçi metinleri olur. Bütün bunu gerçekleştirirken bizim yerli ve ulusallık anlayışımız devam eder, onlar da da dışarı el açan anlayış devam eder. Siyaset şöyledir. Kimin gerçek söylediğini, kimin samimi olduğunu, kimin uğraş gösterdiğini elbette millet anlar” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*