Sevilay Yılman ile Cem Küçük ortasında ‘ekonomi’ tartışması: ‘Belki iktidar bu yüzden gidecek’

Habertürk’teki Para Gündem programında ‘ekonomi’ tartışması yaşandı. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TÜSİAD Lideri Orhan Turan’a yönelik kelamları de gündeme geldi.

Hayat pahalılığından şikayet eden Yılman, Turan’a hak verdiğini söyledi. Küçük ise, Yılman’a “Ekonomik zahmet büyük, söylenenlerin hepsini kabul ediyorum. Gariban şikayet eder, ben ederim, sen edersin lakin TÜSİAD şikayet edemez. O vakit çalışanlara yüzde 300-400 artırım versinler. Bankaları milyar dolar kâr açıkladılar. Versin çalışanına yüzde 400 artırım. En düşük maaşı 15 bin lira yapsın. Onlar şikayet edemez bu ülkeden. TÜSİAD Erdoğan’a ideolojik olarak karşı. TÜSİAD’ın hiçbir gücü yok, TÜSİAD şu an parası olan pasif bir kurum. Erdoğan ona dün gerekeni söyledi, ağızlarını açabiliyorlar mı, açsınlar da görelim” dedi. 

Yılman’ın, “Hiçbiri babamın oğlu değil ancak bu beşerler ülkenin iktisadının çarklarının dönmesinde en değerli insanlar” formunda karşılık verdiği Küçük, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Hayat çok değerli, tahminen iktidar bu yüzden gidecek hepsini kabul ediyorum. Ben de etkileniyorum. Sen bakma artık, neler diyorlar da bizim neler yaşadığımızı kimse bilmiyor. Ben şunu söylüyorum; hükümet emekliye artırım yapacağım diyor. Hükümet şayet yapamıyorsa muhalefet teklif söylesin.”

Yılman ise, “Diyorsun ki ‘ekonomi sahiden sıkıntıda’ kalkıp sonra da diyorsun ki ‘muhalefet teklif versin’. Muhalefet mi yönetiyor ülkeyi? Kendi kendinle çelişiyorsun. Bu hükümetin muhalefetin diyeceklerine mi muhtaçlığı var, o kadar aciz mi demek istiyorsun?” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*