Özgür dalış rekortmeni Şahika Ercümen, 2 günde 2 birincilik kazandı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Türkiye Hür Dalış Açıksu/Outdoor Şampiyonası’nın ikinci gününde ‘İp Takviyeli Sabit Ağırlık’ kolunda müsabaka yapıldı. Büyüklerde bayanlarda ve erkeklerde birinci günün birincileri olan ulusal atletlerimiz, bayanlarda Şahika Ercümen ve erkeklerde Rüstem Derin birinci oldu. Birinci gün yapılan yarışlarda da Ercümen ve Derin Türkiye şampiyonu olmuştu.

Türkiye Özgür Dalış Açıksu/Outdoor Şampiyonası’nın ikinci gününde ‘İp Takviyeli Sabit Ağırlık’ kategorisinde dalış gerçekleştirildi. 9’u bayan, 25 atletin madalya gayreti verdiği dalışlarda büyükler bayanlarda dünya rekortmeni ulusal sportmen Şahika Ercümen 74 metre ile birinci, Yasemin Ulucan 52 metre ile ikinci, Bilge Çingigiray 51 metre ile üçüncü oldu.

Büyükler erkeklerde, ulusal sportmen Rüstem Derin 78 metre ile birinciliği kazandı. İkinciliği Serkan Toprak 67 metre ile üçüncülüğü de Ahmet Barış Kahraman 55 metre ile elde etti.

Genç bayanlarda Toprak Toprak 33 metre ile genç erkeklerde Doruk Dizdar 25 metre ile birinciliği elde etti. Master bayanlarda 30 metre ile Birgül Erken, master erkeklerde 52 metre ile Birol Özbek birinci oldu.

Şampiyona üçüncü gününde ‘Çift palet sabit ağırlık’ kategorisinde devam edecek. Bu kolda dünya rekortmeni Şahika Ercümen’in Türkiye rekoru denemesi yapması bekleniyor. Müsabakalarda dereceye giren atletler, ekim ayında yapılacak dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*