Numan Kurtulmuş: Büyüyeceğiz, büyüteceğiz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Diyarbakır’da ‘Fetih Haftası’ aktifleri kapsamında düzenlenen ‘Uluslararası Sezai Karakoç Sempozyumu’na katıldı.

Sempozyumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bildirisi ve kendi sesinden söylediği şiir dinletisinin akabinde Sezai Karakoç’un hayatını anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı.

Daha sonra açılış konuşmasının yapan Numan Kurtulmuş, Sezai Karakoç’un yazdığı ve konuştuğu güç devirlerde ektikleri fikir tohumlarının nasıl yeşerdiğini ve büyüdüğünü gördüklerini söyledi.

“Büyük bir millete sahip olduğumuzu unutmayacağız”

Sezai Karakoç’un, Türkiye’deki devam eden bu fikri siyasi geleneğin unutulmaz bir neferi olduğunu söyleyen Kurtulmuş, şu sözlere yer verdi:

“Sadece bir ırktan ibaret değiliz, büyük bir medeniyetiz. Büyük medeniyetin ismi da İslam medeniyetidir. Hepimiz bu medeniyetin bir kesimiyiz. Üniversitelerimizde, teknoloji merkezlerimizde takır takır çalışan, işleyen bir büyük medeniyet havzasına dönüşmek hepimizin ortak amacıdır. Bu hedefle her birimiz nerede olursak olalım bu çabayı sürdüreceğiz ve sonunda hala canlı duran, 6 çocuğunu kaybetmiş olsa bile yedinci çocuğu bu medeniyet kökleri üzerinde ayakta duran büyük bir millete sahip olduğumuzu asla unutmayacağız. Daima bir arada çaba edeceğiz.


“Büyüyeceğiz, büyüteceğiz”

Sezai Karakoç’un ve bu büyük niyet fikrinin önünü açan öncülerin istikametinin kaybolmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu alanı çoğaltacağız. Büyüyeceğiz, büyüteceğiz. Diriliş jenerasyonunun öncülüğünde, Türkiye ve Türklerin öncülüğünde hem İslam dünyası hem yakın coğrafyamız çok daha huzurlu, güçlü ve büyük bir medeniyet havzası haline gelecektir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*