Muaythai karşılaşmaları nefesleri kesti

Tarihi Kurşunluhan’da gerçekleştirilen Muaythai Spor Toto Harika Ligi 2. Ayağı karşılaşmalarına Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Mehmet Yılmaz, Türkiye Muaythai Federasyon Lideri Hasan Yıldız, As Lider Şakir Bayramoğlu ve Muhteşem Lig Lideri Hakan Şahade ile atletler ve antrenörleri katıldı.

Çok sayıda Manisalının izlediği 7 karşılaşmadan ikisinde çabada eden Manisalı sportmenler rakiplerini yenerek, izleyenlere büyük sevinç yaşattı.
Karşılaşmada 54 kilogramda İstanbul’dan Mecit Yusuf Coşkun rakibi Samsun’dan Yasin Muhittin Can ile, 54 kilogram Ordu’dan Berna Tut rakibi Bolu’dan Gamze Tost ile 71 kilogramda Tekirdağ’dan Hüseyin Torunoğlu Kayseri’den rakibi Fatihcan Güncü ile, 60 kilogramda Manisa’dan Işık Fulya Gerek rakibi Aydın’dan Fadime Atalay ile, 75 kilogramda İstanbul’dan Galip Çelik rakibi Iğdır’dan Ali Kelat ile, 67 kilogramda Manisa’dan Cemile Aykoç rakibi Afyon’dan İrem Yıldırım ile son olarak 130 kilogramda Antalya’dan Batuhan Koç rakibi 105 kilogramda İstanbul’dan Veysel Turan Şahin ile karşılaştı.

Müsabakalarda 60 kilogramda Manisa Vilayet Gençlik Spor Kulübü sportmeni Parıltı Fulya Gerek, Aydınlı rakibi Fadime Atalay’ı, tekrar Manisa’dan yarışa katılan Şehzadeler Belediye Gençlik Spor Kulübü atleti 67 kilogramda Cemile Aykoç, Afyonlu rakibi İrem Yıldırım’ı yenerek Manisalılara sevinç yaşattı.

Diğer karşılaşmalarda kazanan atletler ise İstanbul’dan Mecit Yusuf Coşkun, Ordu’dan Berna Tut, Tekirdağ’dan Hüseyin Torunoğlu ve Antalya’dan Batuhan Koç oldu.
Şampiyonada rakiplerini yenen atletlere madalya ve kupaları ile Manisa’yı simgeleyen eserlerden oluşan ikramlarını Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Mehmet Yılmaz, Türkiye Muaythai Federasyon Lideri Hasan Yıldız tarafından verildi.
Merasimde konuşan Lider Çelik, bu türlü bir karşılaşmaya mesken sahipliği yapmış olmaktan gurur duyduklarını belirterek kazanan Manisalı atletlerin da memnunluklarını arttırdığını lisana getirdi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Mehmet Yılmaz ise Manisalıların büyük ilgi gösterdiği bu tıp tertiplere sponsor olmaya devam edeceklerini kelamını verdi.
Emellerinin Ulusal Grubu en düzgün düzeye getirmek Türkiye Muaythai Federasyon Lideri Hasan Yıldız ise 2023 yılı Avrupa şampiyonası seçmelerinin yarı final ayağının gerçekleştiğini söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*