Meteoroloji Marmara Bölgesi’ni uyardı: Sağanak yağış geliyor

Meteoroloji 5 günlük hava iddia raporunu yayımladı. Buna nazaran, yarından itibaren İstanbul dahil birçok vilayette ve bölgede sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayımlanan 5 günlük hava tahmin raporuna nazaran, 11 Eylül’den itibaren yurdun birçok bölgesinde ‘sağanak yağış’ ve ‘ gök gürültülü sağanak yağış’ların tesirli olması bekleniyor. Meteoroloji, vatandaşları, sel ve su baskınları ile çok yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek diğer olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji, vatandaşları, sel ve su baskınları ile aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek öteki aksiliklere karşı uyardı.

Meteoroloji’den alınan şimdiki datalara hafta başında yurdun bilhassa, Trakya, Marmara, Batı, Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu ve Kıyı Ege vilayetlerinde sağanak yağışların tesirli olması bekleniyor.

MARMARA BÖLGESİ İÇİN KRİTİK UYARI

MGM İstanbul Bölge Varsayım ve Erken İkaz Merkezi’nce yapılan açıklamada, Marmara Bölgesi’nde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden itibaren Trakya’da Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, sabah saatlerinden itibaren kuzeyinde ve doğusunda İstanbul’un kuzey bölümleriyle Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova kısa vadeli ve lokal olmak üzere kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı kestirim edildiği belirtildi.  Yağışların Trakya’da öğlen saatlerinden sonra, doğu kısımlarda akşam saatlerinden sonra tesirini kaybetmesi bekleniyor. Açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, kısa periyodik fırtına ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması istendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*