Mecnun Otyakmaz: Tarihimizde bir birincisi yaşadık, memnunuz

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Sivasspor, Kayserispor’u 3-2 mağlup ederek tarihinde birinci kere kupayı kazandı.

Otyakmaz: “Futbol şehitlerimize ikram ediyoruz”

Çabanın akabinde basın mensuplarına konuşan Sivasspor Lideri Mecnun Otyakmaz, “Tarihimizde birinci kere final oynayıp, bunu kazanmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Her statta olan olaylar sonucunda bunlar 1967 yılında bir olay kelam konusu oldu. Kimse kimseye bir şey yapmak için o gün statta değildir. Her statta olan olaylardan ötürü maalesef 43 tane futbol şehidi verdi izdihamdan ötürü. Onları rahmetle anarak, bu kupayı onlara armağan etmek istiyoruz. Kayserispor’u tebrik ediyoruz. Çok kuvvetli dönemden geçtiler. Çok kıymetli ekipleri eleyerek, karşımıza çıktılar. Centilmenlikten ötürü Berna Başkan’a, Kayserispor idaresine teşekkür ediyorum. Futbolcularını kutluyorum. Sahiden bugün üstün oynayan maçı forse eden ve kazanmasını bilen bir Sivasspor vardı. Teknik grup ve futbolcularımızı kutluyorum. Bütün Sivaslılara armağan olsun” formunda konuştu.

“6. sefer Avrupa’da ülkemizi temsil edeceğiz”

İHA’nın haberine nazaran; üst üste 3. yıl Avrupa’ya gitme hakkı kazandıklarını söyleyen Otyakmaz, “Ülkemizi temsil etmek inanılmaz hoş bir gurur, onur. İnşallah geçen sefer Konferans Ligi’nde Play-off’ta elenmiştik. Artık Play-off’ta başlayacağız. İnşallah UEFA Ligi kümelerine kalıp, yolumuza devam ederiz. Konferans Ligi kelam konusu olursa Konferans Ligi kelam konusu olur. Bu bizim için hakikaten gurur verici. Başkanlığım boyunca 8 kere Avrupa’ya gitmeye, 2’sinde gidemedik. 6. sefer ülkemizi temsil edeceğiz” biçiminde konuştu.

Her şey kupayı almamıza bağlıydı”

Gelecek yılki planlamaların sorulması üzerine Lider Otyakmaz, “Her şey bu kupayı alıp, almamızla ilgiliydi. Sivasspor’un çok kritik dönemeciydi bu maç. Bu maçı almasaydık nitekim büyük külfetli bir süreç bizi bekliyordu. Fakat artık önümüz biraz daha aydınlık. Bu yazı herkes denize girerken, biz çalışarak geçirip, ülkemizi en güzel biçimde temsil edecek kadrosu oluşturacağımızı düşünüyorum” diye karşılık verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*