Marmaris’te yangın sürüyor: Küller ilçe merkezinde

 

Marmaris’in Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde salı günü akşam saatlerinde başlayan ve hala devam eden yangına havadan ve karadan müdahaleler sürerken duman ve küller rüzgarın tesiriyle ilçe merkezine kadar geldi.

Körfez ve karada duman tesirli olurken cadde ve sokaklarda küller birikti. Yangının Muğla Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Sistemli Depolama Tesisi yakınlarına kadar gelmesi üzerine Asparan mevkisinden ilçe merkezine gelen yol trafiğe kapatıldı. Yeşilbelde yolu kenarındaki ağaçlar iş makineleriyle kesildi, çok sayıda emekçi ve itfaiye aracı, arazöz ve su tankerleri de bölgeye yönlendirildi. Marmaris Trafo Merkezi önünde de polis ve jandarmaya ilişkin TOMA’lar önlem aldı.

BİR KİŞİ GÖZALTINDA

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’teki yangınla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını ve hatasını itiraf ettiğini söyledi. Soylu, “Emniyet ve jandarma şüpheliyi biraz evvel yakaladı. Ayrıyeten iki akaryakıt bidonu da var olay yerinde. Kendisi de itiraf etti. O bölgeyle ilgili geçmişten kalan ticari bir uyuşmazlık sebebiyle, aile ortasındaki uyuşmazlık sebebiyle kendisinin kızarak yaktığını hatta kendisini de öldürmek istediğini söyledi.” dedi.

“HALA DENETİM ALTINDA DEĞİL”

Marmaris Belediye Lideri Mehmet Oktay, “3’üncü günün bitiminde yangın denetim altına alınamadı. Ayın kavşağında tüm takımlar hummalı bir biçimde koridor açmak için çalışıyor” notu ile paylaştığı görüntüde şunları kaydetti:

“Evet, yangının 3. günü. Maalesef ki hala daha denetim altına alabilmiş değiliz. Ve bununla da alakalı canhıraş çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu anda da Ayın Kavşağı olarak değerlendirdiğimiz yerde çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz. Orada muhtemel merkez bölgeye yangının ulaşmaması için yol kenarlarındaki genişlikleri çoğaltmak ismine birtakım ağaçların bölümünü ve devrilmesini gerçekleştiriyoruz. Tüm takımlar vazife başında.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*