LUNA ve Ethereum Tahmini: Haftaya Bu Seviyeler Görülebilir!

Kripto kışı tüm sertliğiyle sürüyor. Kışın sertleşmesindeki etkenlerden birisi de Terra (LUNA) çöküşüydü. Kripto analist Filip L, LUNA fiyat hareketinin, daha geniş bir zaman çerçevesinin korkunç bir resmini çizdiğini söylüyor. Ayrıca analiste göre Ethereum (ETH) fiyatı, iyileşme için yeni alanda zaten çok ileri gitti. Filip L’nin LUNA ve ETH analizlerini okuyucularımız için derledik.

“LUNA haftalık fiyat hareketi, hastanın neredeyse öldüğünü gösteriyor”

Terra (LUNA) fiyatının acilen canlandırılması gerekiyor. Çünkü fiyat hareketinin temsil ettiği hasta neredeyse ölüyor ve son nefesini veriyor. Haftalık bir grafikteki fiyat hareketi, herhangi bir karşı ağırlık sağlamak için yatırımcıların eksikliğiyle birlikte amansız satış baskısını gösteriyor. İlk çöküşten sadece bir ay sonra ikinci bir çöküşün şirket üzerinde olası bir FBI baskısını tetiklemesi muhtemel. Ayrıca Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere şirkete karşı farklı davalar var. Şirketin nasıl yönetildiğine ve fiyat manipülasyonuna ilişkin birkaç inceleme ve soruşturma var. Bu nedenle ikinci bir çöküş bekliyoruz.

LUNA’ya, yine sıkıntıda olan bir kripto göstermek için daha geniş bir zaman çerçevesi merceğinden bakılıyor. Toz, neredeyse bir ay önceki çöküşünden sonra şimdi kripto paraya yerleşti. LUNA başarısızlığını tekrarlayacak gibi. Şirket yöneticilerinin, CEO’sunun ve CFO’sunun en azından geçmişteki hatalarından bir şeyler öğrendiği düşünülebilir.

LUNA gözden kaçmayacak ve muhtemelen bir ofis araması ve bazı tutuklamalarla birlikte hem yetkililerin hem de düzenleyicilerin ilgisini çekecek. Terra fiyatının keskin bir düşüş üçgeni içinde hareket ettiği görülüyor. LUNA fiyatının keskin bir düşüş üçgeninde hareket ettiği ve bir kez daha dolar gücü devreye girdiğinde tabana temas etmeye ayarlandığı görülüyor. Teknik olarak, LUNA fiyatı 2 dolardan 0,002 dolara %100 daha düşmekten sadece bir fısıltı uzakta. Sadece biraz zaman kazanması ve kısa ömürlü bir geri dönüşü tetiklemesi muhtemel

LUNA yatırımcıları için uzun bir girişi riske atmak mantıklı değil. Bununla birlikte, uzun süre pozisyon almak için tek sağlam trade, boğaların orada olduğunun ve yatırımcıların fiyat hareketini tekrar satın aldığının onaylanmasını beklemek. Bu onayın, kırmızı azalan trend çizgisinin yukarısında bir kırılmada olması mümkün. Ayrıca 10 doların kırılması durumunda muhtemel. Bu durumda Haziran ayı için yeni bir zirve basması olası. Ancak o zaman LUNA’da long olmak mantıklı olur.

“Yatırımcılar inancını kaybettikçe, ETH’nin hızlı bir düşüş görmesi olası”

Ethereum (ETH) fiyatı bu hafta 1.404 dolara iyi bir toparlanma sağlamak için çok fazla içsel değer kaybetti. Buradan 1.600 dolara geri dönmesi muhtemel. Bunun yerine, yatırımcıların ETH fiyatı 1.000 doları aştığında 570 dolara düşebileceği için %50 fiyat indirimi daha görmeleri gerekecek. 1.000 doların altına bir kırılma, yatırımcılar arasında şüphe uyandırır. Ayrıca ikinci lider altcoin’in güvenilirliğine zarar veriri. Bu yüzden bu çöküşün, hızlı bir şekilde gelmesi mümkün.

Medya sadece birkaç ay önce lider altcoine ilgi gösterdiğinde, ETH fiyatı bir noktada Bitcoin fiyat hareketini geride bırakacak şekilde ayarlandı. Ethereum’un imajı, sınıftaki en parlaktan en kötü performansa ne kadar çabuk değişti. Ethereum fiyatı her dakika nakit kaçışını görüyor. Bununla birlikte düşüşü neredeyse durdurulamaz.

ETH fiyatı birkaç konu üzerinde tutuluyor. 1.000 dolar aşağı yönde kırıldığında, bu konuların yol açmasını bekleyin. ETH fiyatı düşen bir bıçağa benziyor. ETH fiyatı yaklaşık 570 dolar civarında yarı yarıya duracak. Yani tüylerinin çoğunu kaybedecek. Bu indirimden sonra bile, hızlı bir geri dönüş yapamayacak. Bunun yerine kripto paralara daha fazla fon döküldüğüne ve talep toplandığına dair işaretler gelene kadar yanal bir hareket göreceksiniz.

Bir geri dönüş olması durumunda, örneğin Rusya ile barış görüşmelerinde bir atılım veya Rus birliklerinin geri çekilmesi gibi. Bu durumda, piyasalar da rahat bir nefes alacak. ETH fiyatının hızla 1.404 dolara ve ardından 1.688 dolara dönmesiyle hızlı bir toparlanmayı tetikleyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*