LPG’ye bir zam daha geldi!

Ülkemizde akaryakıt fiyatlarında ne yazık ki durulma yaşanmıyor. Gittikçe zamlanan akaryakıt fiyatlarında şimdi bir zam daha ortaya çıktı. Artan enflasyon ve Rusya-Ukrayna savaşı derken akaryakıt fiyatlarında tekrar bir zam beklentisi mevcuttu ve bu neticede LPG tekrar zamlandı.

Zam bu kez yalnızca LPG için yapıldı. Amerikan Merkez Bankası FED’in faiz artırımı kararının ardından akaryakıt fiyatlarında zam başlamıştı. LPG’ye gelen zam şimdi kendisini benzin ve motorinde de gösterdi.

LPG’ye bir zam daha geldi!

Bugün itibarıyla LPG’ye zam yapıldı. Bu zam, litrede 37 kuruş olarak kayıtlara geçti. Böylelikle LPG, 12 liraya iyiden iyiye yaklaşmış oldu. Şu anda mevcut fiyatlar şu şekilde:

İstanbul (Avrupa): 11,82 TL
Ankara: 11,85 TL
İzmir: 11,55 TL

Mevcut fiyatlar petrol ofisinden geliyor. Önümüzdeki günlerde akaryakıt fiyatlarında karşımıza ne çıkacağı belirli değil. Zira global anlamda yaşanan krizler brent petrol üzerindeki baskıyı artırıyor. Bu da direkt olarak kendini artan benzin fiyatları olarak gösteriyor. Gelen zamların ardından akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş tepki çekmeye başladı.

Araç sahipleri artık günlük aktivitelerinde araç kullanmaya çekinir oldu. Bu sebeple yükselen akaryakıt fiyatlarında bir rahatlama yaşanması da bekleniyor. Ancak bu durumun nereye varacağı ve fiyatlarda rahatlama olup olmayacağı belli değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*