Kupa finali öncesi liderlerden dostluk bildirisi

Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın karşı karşıya gelecek olan Kayserispor ile Sivasspor’un liderleri Berna Gözbaşı ve Mecnun Otyakmaz, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının akabinde ortak açıklama yaptı.

İki takım ortasında oynanacak finali Anadolu futbolunun zaferi olarak pahalandıran Mecnun Otyakmaz, “Sivas’ta da ligin son maçında Berna hanımla beraberdik. Kayserispor ile hoş bir müsabaka oynadık. Orada his ve kanılarımızı tabir etmiştik. Anadolu futbolunun bir zaferi olarak düşünebiliriz bu final müsabakasını. Kayserispor da bizden çok daha kıymetli toplulukları eledi. Çok başarılı geldiler. Biz de kıymetli rakiplerle oynadık ve finale çıkmayı başardık. Tekrar söylüyorum; Anadolu futbolunun bir zaferi olduğunu düşünüyorum. Hak edenin kazanacağı bir müsabaka diliyorum” açıklamasını yaptı.

“İki kentin ortasında bir hasımlık kelam konusu değil”

Otyakmaz, iki grup taraftarları ortasında geçmişte üzü olaylar yaşandığını ve bunların geride kaldığını söz ederek, “Geçmişte yaşanmış birtakım üzücü olaylar var. Ona da bir açıklık getirmek istiyorum. Her müsabakada olabilecek, ufak tefek olayların sonucunda çıkan izdihamdan ötürü maalesef kaybettiğimiz 41 futbol şehidi var. Alışılmış ki üzücü olaylar. Her statta olabilecek bir şey lakin bunun sonu facia ile biten bir olay oldu. Münasebetiyle iki kentin ortasında bir hasımlık kelam konusu değil. Maalesef hatırlamaktan keyifli olmadığımız bir anı olarak geçmişimizde kaldı. Kayserispor ve Sivasspor, rakip olmakla birlikte ebedi dostlardır. Bu dostluk ebediyen devam edecektir. Liderimizle ve bundan evvelki liderlerle çok yeterli diyaloglarımız vardı. Bundan sonra da bu türlü devam edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

İstek Çalımbay açıklaması

Sivasspor Lideri Mecnun Otyakmaz, iki ekip taraftarlarını da maça davet ederek, “Taraftarların maça ilgi göstermelerini istiyoruz natürel ki. Perşembe günü 21.45’te olması, sonraki gün mesai günü olması biraz taraftarımızı zorlayacak diye düşünüyorum. Lakin hem Kayserispor hem de Sivasspor taraftarlarını, Türk futboluna hoş bir anı bırakmak için, fair-play çerçevesi içinde hoş bir futbol sonucunda hoş sonuçlanacak bir müsabakaya şahit olmaları için maça davet ediyoruz” dedi.

Mecnun Otyakmaz, gelecek dönem Teknik Yönetici İstek Çalımbay ile yolların ayrılacağı istikametinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Berna Gözbaşı: “İki komşu kentin final oynamasından çok mutluyuz”

İki kadroya da muvaffakiyetler dileyerek kelamlarına başlayan Kayserispor Kulübü Lideri Berna Gözbaşı ise, “Ben Sivas’ta tabir etmiştim. Anadolu’da iki komşu kentin çok güçlü rakipleri eleyerek Türkiye Kupası’nda final oynamasından çok memnunuz. Değerli olan finale kadar gelebilmekti. Anadolu grupları olarak bunu yapabildik. İnşallah yarın iki ekip açısından da barış içinde geçen ve hak edenin kazandığı bir final maçı olur. Beşerler bu maçı, şimdiye kadar olduğu üzere futbol keyfi alarak izlerler. Ben Sivasspor’a muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

“Bu maçı şehitlerimizin anısına oynayacağız”

Final karşılaşmasını geçmişte yaşanan olaylarda hayatını kaybeden taraftarlar için oynayacaklarını lisana getiren Gözbaşı, “Biz liderimizle da konuştuk. Bu maçı şehitlerimizin anısına oynayacağız. Bunu birkaç sefer söyledim. Büyük grupların olmadığı 3 dönem var. 4’üncüsünde olmaktan topluluğum ismine çok gurur duyuyorum” açıklamasında bulundu.

“İnşallah huzur içinde geçen bir maç olur”

Gözbaşı, 14 yıl ortadan sonra final oynayacaklarını vurgulayarak, “Sivasspor taraftarları İstanbul’da ezici çoğunlukta ancak ben yeniden İstanbul’da yaşayan bütün hemşehrilerimizi bu hoş müsabakayı seyretmeye davet ediyorum. İnşallah huzur içinde geçen bir maç olur. Biz birbirimize 2 saat aralıkta bir kentiz ancak kupa finalinin İstanbul’da olmasını da anlıyoruz. Zira, Şampiyonlar Ligi’nin de finali burada oynanacak. İnşallah taraftarlarımız bu akşam yola çıkacak. Kazasız, belasız gelsinler, en büyük duam o” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*