Kılıçdaroğlu’dan ‘Atatürk Havalimanı’ yansısı: Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yıkımı için hazırlıklara başlanan Atatürk Havalimanı için açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Bu iş “Talimat aldım, mecburdum diyeceğiniz bir iş değildir, bunun ismi vatana ihanettir. Siz de sorumlu olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhidi; sana ise özel ilgi göstereceğiz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, millet bahçesi yapılmak üzere yıkılmak istenen Atatürk Havalimanı ile ilgili toplumsal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

“Bu milletin maddi manevi ne kadar pahası varsa sattılar. Artık de en bedelli varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar. Pekala bu işe neden çarçabuk giriştiler?” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

‘SUÇ ORTAKLARINA NEFES ALDIRACAK MIYIZ?’

“Büyük değişim öncesinde, 5’li çetelerin halktan götürdüğü paranın kıymetli kısmının yeni havalimanına bağlanmış olması mı bu ivedinin nedeni? Bu parayı ivedilikle oradan kurtarıp, seçim öncesi dışarıya mı taşımaktır asıl hedef? Yani maksat yeni havalimanını süratlice elden çıkarmak mıdır?

Burada asıl dehşet nedir? İşlenen günahların bedeli olarak, üçüncü havalimanının kamulaştırılma korkusu mu? Yeni havalimanını süratlice satabilmek için, Atatürk Havalimanı’nın varlığı muhtemel yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu ulusal servet süratlice yok edilmeye mi girişildi?

Pekala bunların Katarlı yahut S. Arabistanlı hata ortaklarına biz nefes aldıracak mıyız? Onlar burada rahat edebileceklerini mi zannediyorlar? Yok edilen Atatürk Havalimanı’nın pahasını de çetelerden, onların siyasal ayağından ve yabancı hata ortaklarından alacağımızı bilmiyorlar mı?

‘KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ’

Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları lisandan anlatayım: Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen cürümlerde siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu bilerek gelin.

Bu işte yer almış herkese son bir lafım olsun: Bu iş “Talimat aldım, mecburdum diyeceğiniz bir iş değildir, bunun ismi vatana ihanettir. Siz de sorumlu olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz!”

Kemal Kılıçaroğlu Suudi Arabistan ve Katarlılara yaptığı çağrıyı Arapça olarak da paylaştı.

AÇIKLAMA, DÜZGÜN PARTİLİ KIDIK’IN ARGÜMANLARININ AKABİNDE GELDİ

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) UYGUN Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık’ın tezlerinin gerisinden gelmesi dikkati çekti. Kıdık, İstanbul Havalimanı işletmesinin Abu Dabi Havalimanı’nın işletmecisi AUH firmasına satılması için görüşmelerin sürdüğünü sav etmiş ve “Abu Dabili firma, İstanbul’un Avrupa yakasında öteki bir havalimanı istemiyor. Bu nedenle İstanbul Havalimanı’nı satabilmek için Atatürk Havalimanı’nı feda ediyorlar, garanti veriyorlar. Artık burayı alacak olan, Türk Hava Yolları’nın (THY) üzerine de çökecek mutlaka” demişti. Ali Kıdık ayrıyeten, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun “Atatürk Havalimanı’nı açacağız” demesi üzerine çabucak yıkım talimatı verildiğini öne sürmüştü.

Öte yandan CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, yıkımı protesto için 17 Mayıs Salı, saat 11.00’de İstanbul Havalimanı’na gideceklerini duyurmuştu. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*