iPhone 14 Pro modellerindeki çentiksiz ekran, sunduğu yeniliklerle büyüleyecek

Neredeyse son 6 ay içerisinde yapılan bütün haberlerde, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde çentikli ekran yapısının terk edileceği ve bunun yerine biri hap diğeri ise yuvarlak delik olmak üzere ikili bir yapıya geçileceği iddia ediliyordu.

Bununla birlikte bu iki delikli ekranın birbirine bağlanabilmesi için aradaki piksellerin karartılabileceği iddiaları bile vardı. Ancak Apple bunun yerine tam tersini yaptı ve genel itibariyle bir bütün olarak görülen ve sadece bazı durumlarda ayrılan hap şeklinde bir delikli ekran yapısını karşımıza getirdi.

Ayrıca tanıtımla birlikte duyum hesaplarının bizlere hiç söylemediği yepyeni ve olağan üstü bir şey gördük o da bu delikli ekranın bildirim, navigasyon, müzik çalar gibi uygulama ve widget’lar karşısında büyüyüp küçülerek aktif adaptasyon sağlayabiliyor olmasıydı.

Evet gerçekten de iPhone 14 Pro modellerinin tanıtım videolarına baktığımız zaman, telefonun üst kısmında bulunan bu bölmenin daha önce hiç görülmemiş şekilde dinamik şekil değiştirme yeteneğine sahip olduğunu ve kullanılan uygulama ya da widget’a göre boyutlanabildiğini görüyoruz. Tabi bu özelliğin gündelik hayatta ne kadar başarılı kullanılabileceğini gelecek ilk inceleme videoları ile anlayacağız ancak şimdilik başlı başına bu özelliğin bile iPhone 14 Pro modellerinin satışına büyük katkı yapacağını söyleyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*