İngiltere ünlü futbolcuların eşleri ortasındaki iftira davasını konuşuyor

İngiltere’de iki futbol efsanesinin eşlerinin birbirlerine açtığı dava gündemde. Dava, İngiliz eski futbolcu Wayne Rooney’nin eşi Coleen Rooney ile ulusal gruptan arkadaşı Jamie Vardy’nin eşi Rebekah Vardy ortasındaki uyuşmazlığa dayanıyor.

İngiltere basınında çıkan haberlere nazaran, Coleen Rooney (35) Rebekah Vardy’i (39) Instagram hesabındaki bilgileri İngiliz The Sun gazetesine sızdırmakla suçlayarak mahkemeye verdi. Vardy, Rooney’inin tezlerini “doğru olmayan ve temelsiz karalama saldırısı” olarak niteleyerek karşı dava açtı.

‘ADINI AKLAMASI GEREKİYOR’

Vardy’nin avukatı Hugh Tomlinson, başşehir Londra’daki Kraliyet Adalet Mahkeme’sinde görülen davada, durumun “eğlendirici olmaktan çok uzak olduğunu” ve müvekkilinin internet üzerinden tehditler aldığını ve maçlarda yuhalandığını söyledi. Avukat, “Adını aklaması” gerekiyor formunda konuştu. Rooney’in eşi Wayne Rooney’in bugün dava ile ilgili mahkemede tabir vermesi bekleniyor.

Dava yeni açılsa da, olay Ekim 2019’e uzanıyor. Coleen, Vardy’nin kendisi ile ilgili bilgileri basına sızdırdığından şüphelenince, Instagram özel paylaşım listesini yalnızca Vardy’nin görebileceği biçimde ayarladı ve daha sonra kıssa kısmına gerçek dışı bilgiler koydu. Yaklaşık 2.5 yıl evvel toplumsal medyadan sert açıklamalarla gün yüzüne çıkan kriz, geçen hafta prestijiyle mahkemeye taşındı.

DAVAYA NEDEN ‘WAGATHA CHRISTIE’ İSMİ VERİLDİ?

İngiliz basını, iki ünlü futbolcunun eşinin karşı karşıya geldiği bu davaya “Wagatha Christie” ismini koydu. “Wag” sözü İngiliz basınında çoğunlukla futbolcuların eşleri yahut kız arkadaşlarıyla ilgili haberlerde “wife and girlfriend” (eş ve kız arkadaş) tabirinin baş harfleriyle oluşturulmuş bir kısaltma. Agatha Christie de cürüm ve polisiye romanlarıyla bilinen dünyaca ünlü bir muharrir. (DIŞ HABERLER)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*