İktidar destekçisi gazetelerde Central Park kareleri: Sadece o fotoğraf yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Central Park yürüyüşü, Türkiye’de gündem oldu.

Yürüyüş esnasında siyahi bir aileyle, siyahi bir çiftle, kendisine tahıl krizi için teşekkür eden bir ABD’li ile ve yerel bir Yahudi topluluğunun kadın lideri ile el sıkışıp sohbet eden Erdoğan’ın videosu, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlandı.

7 dakikalık videodaki Yahudi Malkhut topluluğunun kadın lideri Rachel Goldenberb, iktidara yakın medya kuruluşlarının haberlerinde yer almadı.
Erdoğan’ın elini sıktığı Rachel Goldenberg TRT’de paylaşıldı ancak Yahudi topluluğu lideri olduğunu söylediği kısım kırpıldı ve yayında yer almadı.

Yeni Şafak, Yeni Akit, ve Sabah’ta yer almayan Rachel Goldenberg kim? Odatv araştırdı.

LGBT DESTEKÇİSİ RABBİ

Rachel Goldenberg, ABD’li bir Yahudi. Rachel Goldenbrg, New York’un Queens ilçesinin batı yakasında, “Malkhut” adlı bir Yahudi topluluğu kurdu.

Rachel Goldenberg

Musevi inancını “ruhani” açıdan ele alan Malkhut, ABD’de “toplumsal ilericilik” adı verilen ilkeleri benimsiyor.

Bu kapsamda Malkhut ve topluluğun kadın rabbisi Rachel Goldenberg, LGBT’yi ve kürtajı destekliyor.

Malkhut’un internet sitesinde, “LGBT bireyleri için güvenli bölge” yazılı bir ibare bulunuyor.

Dünya Yahudi topluluğunun tepki gösterdiği değerleri savunan Malkhut, Musevi inancında reform yapılmasını ve dinler arasında diyalogu destekliyor.

TÜRKİYE’DE LGBT KARŞITI YÜRÜYÜŞ YAPILIRKEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elini sıkan kadın rabbi Rachel Goldenberg, Malkhut adlı Yahudi topluluğu ile birlikte bu sene haziran ayında, New York’taki LGBT onur yürüyüşüne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rachel Goldenberg’in elini sıktığı gün, Türkiye’de LGBT karşıtı “Büyük Aile Buluşması” adlı yürüyüşün yapılması dikkat çekti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*