Haluk Pekşen’in vefat sebebi muhakkak oldu

Eski CHP’li vekil Haluk Pekşen’in Bodrum ve Ankara’daki iki başka hastanede bir ayı bulan hayat gayretini kaybetmesinin akabinde Covid-19 aşısı üzerinden tartışma açıldı. Lakin Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Pekşen’in, balık kılçığının yemek borusunu yırtmasıyla başlayan süreç nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hürriyet’ten Bülent Sarıoğlu’nun haberine nazaran, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, tedaviyi yürüten sorumlu doktordan bilgi aldığını söyledi.

Şenol, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Sorunun aşıyla ilgili olmadığı kesin anlaşılmış. Sanırım haberi yapan arkadaş kalp zarı iltihabıyla kalp kası iltihabını karıştırmış” dedi.

Sosyal medya hesabından da detay paylaşan Şenol, “Aşı değil, delici cisim. Haberle ilgili tek yanlışsız cümle kalp zarı iltihabı-perikardit olduğuydu. Yemek borusuna kaçan yabancı cisim (Balık kılçığı) yemek borusunu yırtmış ve kalbin de içinde bulunduğu ana boşluk mediastene açılınca… Yemek borusunda yırtılmaya bağlı. Pek önemli haber siteleri dahil ölümcül bir yanlış bilgi paylaştı. Bir meczup bir kuyuya taş atar hesabı” değerlendirmesini yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*