Game Pass rakibi yeni PlayStation Plus paketleri için Türkiye fiyatları belli oldu

Oyun tarafının önemli isimlerinden Sony, PlayStation için “Xbox Game Pass” rakibi abonelik paketleri için Türkiye fiyatlarını açıkladı.

Birebir olmasa da Microsoft’un Game Pass rakibi sayılan yeni PlayStation Plus paketleri, başka bir deyişle yenilenmiş PlayStation Plus altyapısı için en son tarih verilmişti. Servis kaçıranlar için Asya pazarlarında 23 Mayıs tarihinde, Japonya’da 1 Haziran tarihinde, ABD’de 13 Haziran tarihinde ve Avrupa’da ise 22 Haziran tarihinde kullanıma sunulacak. Türkiye’de de 22 Haziran itibarıyla aktif edilecek yeni dönem için PlayStation Türkiye kısaca şu açıklamayı yapmıştı: “PlayStation Plus, çok katmanlı yeni bir Plus hizmeti olacak. Şu anda Plus kapsamında sunulan avantajların tümü, yeni çok katmanlı hizmetin bir parçası olacak.” Peki bu servisini Türkiye fiyatları ne kadar olacak? Cevap bugün geldi:

-PS+ Essential: 1 Ay 40 TL / 3 Ay 100 TL / 12 Ay 240 TL
-PS+ Extra: 1 Ay 60 TL / 3 Ay 165 TL / 12 Ay 400 TL
-PS+ Deluxe: 1 Ay 70 TL / 3 Ay 190 TL / 12 Ay 460 TL

Peki bu fiyatlar ne anlam ifade ediyor? Yurt dışı fiyatları ile beraber hatırlamak adına aylık 10 dolar vererek PS+ Essential abonesi olan oyuncular, her ay iki ücretsiz oyuna ulaşacak, özel indirimler alacak, online oyunlara girebilecek ve oyun kayıtlarını buluta kaydedebilecek. Bu paket Game Pass değil PlayStation Plus devamı gibi hazırlanmış durumda.

Aylık 15 dolar vererek PS+ Extra abonesi olan oyuncular, Essential imkanlarına ek olarak sayıları 400’e ulaşan PS4 ve PS5 oyununa Game Pass‘te olduğu gibi erişim sağlayabilecek. Burada diğer stüdyolar yanında PlayStation Studios imzalı özel oyunlar da sunulacak. Paketteki oyun kütüphanesi yeni çıkanlar ile beraber zaman zaman güncellenecek. Ancak burada Game Pass’teki gibi Sony özel yeni oyunlar için ilk günden erişime sunulmayacak.

Aylık 18 dolar vererek PS+ Premium abonesi olan oyuncular, Essential ve Extra imkanlarına ek olarak, 340’dan fazla ekstra oyuna daha erişim sağlayabilecek. Burada bulut üzerinden aktarılacak PS3 oyunları olacak. Aynı zamanda orijinal PlayStation oyunları, PS2 ve PSP oyunları da indirerek ya da bulut üzerinden oynanabilecek. Bu pakette yeni oyunlar için demo deneme imkânı da olacak.

Ayrıca belirli pazarlarda Plus Deluxe paketi de sunulacak. Bu Türkiye gibi pazarlar için olduğu düşünülen paketi bulut üzerinden aktarım getirmeyecek. Direkt olarak Premium abonelik paketinin imkanlarını sunacak paket için fiyat daha sonra verilecek.

Türkiye’de Game Pass için başlangıç fiyatı 29,99 TL seviyesinde yer alıyor.

Yeni PlayStation servisi yanında bu da ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*