Eminem ve Snoop Dogg, Bu Metaverse Coin’i Seçti!

Amerikalı rapçiler Eminem ve Snoop Dogg, videosunda her iki sanatçıyı da Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan Bored Apes olarak içeren “From The D 2 The LBC” adlı yeni bir parça yayınladı. Küresel ölçekte tanınan sanatçılar metaverse coin projesiyle işbirliği yapıyor.

Eminem ve Snoop Dogg, bu metaverse coin projesiyle çalışıyor

Yeni şarkı, daha sonra resmi bir müzik videosu yayınlanmadan önce sosyal medyada Bored Ape Yacht Club topluluğuna tanıtıldı. Videoda da, Eminem ve Snoop Dogg’un canlandırılmış Bored maymun karakterleri yer alıyor. Metaverse temalı video,1st AMENDMENT ve Young California tarafından Bored Ape Yacht Club işbirliğiyle hazırlandı.

Video ilk olarak bu ayın başlarında New York’ta her iki sanatçı tarafından NFT dünyasının en büyük etkinliklerinden biri olan Ape Fest 2022’de canlı olarak yayınlandı. Etkinlikte Jimmy Fallon ve Timbaland gibi birçok ünlü yer aldı.

Hem Eminem hem de Snoop Dogg’un bir süredir NFT dünyasının bir parçası olduğunu belirtmek önemlidir. Örneğin Eminem, bu yılın başlarında Twitter’da profil resmi olarak kullandığı BoredApe NFT’ye 460.000 dolar yatırdı.

Snoop Dogg, metaverse ve NFT alanında önemli projelere imza attı

Snoop Dogg, bir süredir Bored Ape Yacht Club topluluğunun bir parçasıdır. Hatta geçmişte topluluk için bir şarkı bile çıkarttı. Amerikalı rapçi ayrıca yayınlanmamış müziğini NFT’ler olarak Cardano’da yayınladı.

Snoop Dogg, “House I Built” başlıklı bir şarkıda, The Sandbox’a da yatırım yaptığını öne sürüyor. Bu yılın Mart ayında, BAYC sahipleri Apecoin’i airdrop yoluyla hediye olarak aldı. Bu da her iki rapçinin de kripto para birimini elinde tutabileceğini gösteriyor.

Metaverse ve NFT coin piyasası ne durumda?

Apecoin, Nisan ayının sonunda 23 dolarla zirve yaptı. Ardından, fiyatı geçen ay %39 düşerek 4.51 dolara ulaştı. Bu esnada, Bitcoin ve Ethereum 12 ay öncesine göre yaklaşık %38 değer kaybetti. Wall Street dergisi 3 Mayıs’ta “NFT satışlarının durgunlaştığı” hakkında bir makale yayınladı. O zamandan beri rakamlar genel olarak iyileşmedi. Bu rapor, birkaç ay önce 33 bin doların üzerinde bir fiyata satılan Snoop’un kendi koleksiyonu Doggy #4292’den bir NFT’ye atıfta bulunmaktadır. Sahibi şu anda satılık ürünü yaklaşık 11 milyon dolarlık bir fiyatla listeliyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Bored & Hungry restoranı artık kripto ödemelerini kabul etmeyeceğini duyurdu. Firma şu anda bu konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*