Elinizdeki altın ve dolar fırlayacak! İslam Memiş çok kazandıran süreci ifşa etti… Kimse bilmiyordu

Varsayımları ile dikkatleri üzerine çeken Piyasa Uzmanı İslam Memiş, döviz ve altın al-sat sürecinden en çok kar edecek süreci açıkladı. Bu süreçle düşüş ve yükselişlerle karşın yatırım araçlarınız inanç olacak. Piyasa Uzmanı İslam Memiş, “Açıkta kalmayacaksınız” diyerek Parite sürecinin detaylarını anlattı.

YATIRIMCININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK SÜRECİ AÇIKLADI

Elindeki altın ve dövizi kara çevirmek isteyenlere kıymetli tüyolar veren İslam Memiş, Parite sürecini anlattı. Bu sürece nazaran dövizi ve altınlarınızı garanti bir biçimde müdafaaya alabilirsiniz. Takas süreci olan Parite TL ile yapılan sürecine nazaran daha karlı. “Bunları yaparak avantajlı bir süreç yapacaksınız” diyen Memiş şunları aktardı:

“Parite süreci iki ülke ünitesinin takas sürecine denir. Bu süreci yaparken kıymetli olan konu emtia kullanmaktan takas yapabileceksiniz. Elinizdeki Euro’yu dolara ya da elinizdeki sterlini dolar ya da Euro’ya çevirebilirsiniz. Parite üzerinden yapılan süreç üzerinden alım satımdan ziyan yapmazsınız. Ya da elinizdeki altını dolar ya da Euro çevirmek istiyorsunuz. Bu süreci yapmak için parite süreci yapabilirsiniz. Örneğin; 1 kg altını bugün Kapalı Çarşı’ya verdiğiniz vakit 59 bin 630 dolar cebinize koyuyorsunuz. Lakin dolarınız var altın alacaksınız şayet bu sefer de 59 bin 630 dolar verip 1 kilo kültçe altın alacaksınız. Ya da elinizdeki altını verip parite ile düşük olduğu için euro alabilirsiniz. Yani elinizdeki ölçüye nazaran bu fiyatlamaları çarpabilirsiniz. Bunu altın ve gümüş olarak da yapabilirsiniz.”

TAKAS YÖNTEMİ İLE KAZANIN

Parite sürecini örnek vererek açıklayan Memiş, “Elinizdeki altını gümüş ile takas yapabilirsiniz. Zira elinizdeki altını satıp gümüş alarak ziyana girmezsiniz. Parite süreciyle açıkta da kalamayacaksınız. Genelde acemi ve küçük yatırımcılar gram altın TL düzeyini takip eder. Ve gram altın üzerinden süreç yapar. Geçmişten günümüze baktığımızda yatırımcıların TL ile süreç yaptıkları için ziyana girdiklerini görüyoruz.” diye yorumladı.

YATIRIM ARAÇLARINIZ İNANÇTA OLACAK

Elinde yatırım araçlarının düşüşe karşın korumak isteyenler için Parite sürecini öneren Memiş, “Ben bu düşüşlerden faydalanmak istiyorum, elimde dolarım var altınım var fırsata çevirmek istiyorum” diyenler kesinlikle bu parite sürecini yapmanız gerek.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*