Ehliyetsiz turist polise rüşvet teklif etti

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından Taksim’de yapılan uygulamada durdurulan araba şoförünün turist olduğu ve ehliyeti olmadığı ortaya çıktı. Araçtan inen 4 turist, misyonunu yapan polis memurlarının fotoğraflarını çekti ve rüşvet teklif etti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından Taksim Abdülhak Hamit Caddesi’nde dün saat 15.00 sıralarında uygulama yapıldı. Yapılan uygulama da şoförlerin dokümanları tek tek denetim edildi. Uygulama noktasından geçen arabadan şüphelenen polis takımları aracı durdurdu.

Kontrolleri yapılan şoförün yabancı turist olduğu ve ehliyeti olmadığı ortaya çıktı. Arabadan indirilen şoför ve yanında ki 3 kişi bir anda polislerin fotoğrafını ve görüntüsünü çekmeye başladı. Bir müddet sonra turistler misyonlarını yapan polis gruplarına rüşvet teklif etti.

“NEDEN FOTOĞRAFIMIZI ÇEKMİŞ”

Fotoğraflarının çekildiğini gören polis memuru Türkçe bilen turiste, “İşlem yaptık. Birebir halde araç sahibine de cezai süreç uyguladık. Aracını otoparka bağlıyoruz. Bütün süreçleri bitirdik geldi. Bizim fotoğraflarımızı çekmiş. Görüntü kaydı da aldı mı bilmiyorum? Neden fotoğrafımı çekmiş?” dedi.

“RÜŞVET TEKLİF ETTİ”

Rüşvet teklif ettiklerini belirten polis memuru, “Rüşvet teklif ettiler. Artık başımıza bir şey getirmenin peşindeler. O yüzden biz görüntümüzü çekiyoruz şuan. Aracında ki bütün özel eşyalarını almasını en baştan söyledik. Tekrar tıpkı halde özel eşyalarını almalarını söylüyoruz. Beyefendi Arapça biliyor. Söyledi her şeyi” dedi.

Yabancı turist telefonundan polis memurlarının fotoğraflarını sildi. Araba ise bağlanarak otoparka çekildi. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*