Düzce Günleri, Derya Uluğ konseri ile sona erdi

Düzce’nin isminin dünya genelinde bilinmesi maksadıyla Başkan Dr. Faruk Özlü tarafından Ağustos ayının birinci günü olarak ilan edilen Dünya Düzce Günleri, bir dizi konserle kent merkezinde kutlandı. 8 gün boyunca Anıtpark Meydanı’nda gerçekleştirilen konserler hem Düzce’nin ismini duyurdu hem de Düzcelileri müziğe doyurdu.

Bu yıl birincisi düzenlenen Dünya Düzce Günleri’nin geleneksel hale getirileceğini ve her yıl Ağustos ayının birinci gününden itibaren 8 gün boyunca konserler ve çeşitli etkinliklerle kutlanacağının altını çizen Düzce Belediye Lideri Dr. Faruk Özlü, ”Düzce’miz her şeyin en hoşuna en uygununa layık. Kentimizi yalnızca ülke genelinde değil tüm dünya genelinde hak ettiği üne kavuşturmak için yola çıktık. Dünya Düzce Günleri de bu projemizin bir modülüdür. Düzcelilik ruhu ve kardeşliğini tüm dünyaya göstermek istiyoruz. 8 gün boyunca birbirinden kıymetli sanatkarları ve kümeleri Düzce’mizde ağırladık. Konser alanımız her akşam binlerce Düzceli ile doldu taştı. Düzce’mizin bu konserler serisine muhtaçlığı olduğunu gözledim. Dünya Düzce Günlerine sahip çıkan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” sözlerinde bulundu.

Dünya Düzce Günlerinin son gününde ünlü sanatçı Derya Uluğ sahneye çıkarak Düzcelilerle birlikte müziklerini söyledi. Birbirinden hoş müzikleriyle alanı dolduranlarla bir ortaya gelen Derya Uluğ, Düzce’yi salladı. Düzceliler sanatçı Uluğ’a eşlik ederek aktifliklerin son akşamında da gönüllerince eğlendi. Öte yandan Düzceli ünlü tiyatro oyuncuları Mehtap Bayri ve Nurullah Çelebi de Anıtpark meydanında kurulan sahnede Düzcelilere hitap etti. Bayri, “Düzceli olmaktan gurur duyuyorum. Güzel ki varsınız” dedi.

SONBAHAR KONSERLERİ

Düzce Belediye Lideri Dr. Faruk Özlü, gecenin sonunda sürprizini açıkladı. “Düzce seninle gurur duyuyor” sloganları altında konuşan Özlü, “Sonbaharda konserleri tekrarlayacağız. En hoş, en güçlü seslerle konserler yapacağız. Sonbaharda gerçekleştireceğimiz konserler serisi 1 hafta sürecek” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*