Duvarların ardını gösteren teknoloji: Xaver 1000

Teknolojinin epey gelişmesiyle birlikte karşımıza birçok yeni aygıt çıkıyor. Bu aygıtlardan biri de İsrail şirketi Camero-Tech’in geliştirdiği yapay zekalı bir izleme algoritma sistemi olan Xaver-1000.

İsrailli görüntüleme tahlilleri şirketi Camero-Tech tarafından üretilen Xaver 1000, birinci kere Fransa’nın Paris kentinde düzenlenen Eurosatury 2022 Fuarı’nda görücüye çıktı.

Camero-Tech, yeni XAVER-1000’in ordular, kolluk kuvvetleri, istihbarat üniteleri, arama ve kurtarma takımları için temel bir sistem olduğunu argüman ediyor.

Duvarların gerisini görüyor

Xaver-1000, duvarların ardına gizlenmiş objeler ve beşerler hakkında gerçek vakitli bilgi sağlayan “See Through Walls” eser sistemlerinin bir kesimi.

Xaver-1000, yüksek çözünürlüğe sahip teknolojisiyle duvar gerisindeki objelerin ve insanların sistemden uzaklığını, maksat yüksekliğini ve istikametini tespit edebiliyor.

Sistem, kişi kıymetli bir müddet hareketsiz kalsa bile oturduğunu, ayakta durduğunu yahut yattığını algılayabiliyor. Şirket, muhakkak beden modüllerinin da tespit edilebildiğini söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*