Devlet Bahçeli Kaftancıoğlu’nu gaye aldı

Devlet Bahçeli, MHP küme toplantısında açıklamalarda bulunuyor. 

Bahçeli’nin açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

“Türkiye’mizin büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olanların nasıl bir zillete düştüğü fazla kelama hacet bırakmayacak formda ortadadır. Her icraata kulp takanlar başlarına fitne külahı geçirenlerdir.

Bir yanda eser ve millet siyaseti devamlı serpilirken öbür yanda iftira ve palavra siyaseti gitgide derinlik kazanmaktadır. Her atılıma, her yatırıma leke sürmek için fırsat kollayanların basiretleri kapanmıştır. Türkiye hak ettiği düzeylere kademe aşama ulaşmaktadır. Kuvvetli koşullara karşın ülkemiz dev bir şantiye görüntüsündedir. Ekonomik büyüme yolunda atılan sağlam adımlar umutlarımızı kamçılamaktadır.

14 Mayıs 2022 Cumartesi günü, muazzam bir yatırımın açılışına tanıklık ettik. Rize-Artvin Havalimanı vuslatın sıcaklığını, uzakları yakın ederek destek edecektir. Bu havalimanı Doğu-Batı üzerinde bir geçiş köprüsü olarak sivrilmiştir. Dedeleri karadan gemi yürüten bir milletin, ulu ve erdemli mazimizin zincirleme devam ettiğinin göstergesidir. Yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli Rize-Artvin Havalimanı’nın güzel olmasını diliyorum. Başta sayın Cumhurbaşkanımıza, emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Düzenlenen merasime katılan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e de gönülden teşekkür ediyorum.

Siyaset yapıyor olmanın bir ahlakı, bir vasfı olmalıdır. Milletimizin haklı gururunu paylaşmaktan korkup saklananlar sevimsizliğin tarafıdır. Sevincimiz tıpkı değilse acımız nasıl tıpkı olacaktır. Türkiye hepimizindir. Milletimizin faydasına çalışan, üreten, geliştiren, özcesi taş üstüne taş koyan kim olursa olsun şükran duymak hem insani hem de vatandaşlık misyonumuzdur. Temelsiz sızlanmalar makul ve mantıklı değildir. Zillet ittifakı yıkmaktan, bozmaktan, akıntıya karşı kürek çekmekten öbür bugüne kadar ne yapmıştır, neyi önermiştir. Köprü yapılır nefret saçıp kelamda yolsuzluktan sıkıntı yakınırlar. Türkiye hakim muhalefet zihniyetinin dünyada eşi gibisi yoktur. 

Zillet ittifakı sert bir kayaya çarpmış, istikametini ve iradesini kaybetmiştir. Bunlardan hiçbir yol olmayacaktır. Bu fikirlerinin elbette pek çok münasebeti vardır. Geçtiğimiz hafta sonu zillet partilerinden birisinin lideri çıkmış “Her şeyi cümbür cemaat değiştireceğiz” diye konuşmuş. Allah fırsat vermesin, bunlar değiştirse değiştirse parti değiştirirler. Bunun dışında bir şeyi değiştirmeye Türk milleti icazet vermez, vermeyecektir. Çarpık bir zihniyetin iktidar ruhsatını alması mümkün değildir.

KAFTANCIOĞLU AÇIKLAMASI

Bizim direkt muhatabımız kriminal hadise haline gelmiş vilayet lideri değildir. Türk yargısı kararını vermiş, bu bahis kapanmıştır. CHP’nin İstanbul Vilayet Lideri bilhassa kamu görevlisine misyonundan ötürü hakaret etmiş, Türkiye Cumhuriyeti’ne seri katil demiş, Cumhurbaşkanına hakaret ederek kabahat işlemiştir. Zanlının 3 farklı hatadan aldığı mahpus cezaları, Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından onanmıştır. CHP Genel Lideri, bize açık açık söylemelidir. Türk Devleti’ne seri katil iftirasının yanında mıdır, karşısında mıdır? Sayın Kılıçdaroğlu, susma, saklanma, devlete seri katil demek namertliktir diyecek dirayeti göster. Yaparsan eyvallah, yapmazsan bu ihanete, bu suça sen de ortak sayılırsın. Gurursuz bühtanın sen de faili olmaktan kurtulamazsın. 

Siyasi ve fikri görüş ayrılıkları ortak ulusal ve manevi bedellerde kenetlenmenin önünde mani teşkil etmemelidir. Siyaset yapıyor olmanın bir ahlakı olmalıdır. Sevincimiz tıpkı değilse sorarım size acımız nasıl birebir olacaktır. İncir kabuğunu doldurmayan bayağı tenkitler ahlaki değildir. Zillet İttifakı yıkmaktan, bozmaktan, yozlaştırmaktan öteki bugüne ne yapmış, ne önermiş, ne söylemiştir?”

Detaylar geliyor…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*