Denizli’de okul müdürü, engelli çalışanı darbetti

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bulunan meslek lisesinde okul müdürü ile engelli çalışan ortasında tartışma çıktı.

Lisede vazife yapan engelli memur Ercan Topcu ile okul müdürü ortasındaki bir müddettir devam eden tartışmalar bir anda yerini hengameye bıraktı.

Teze nazaran okul müdürü Ö.F., kendisine verilen misyonları yerine getirmediği gerekçesiyle psikiyatrik ve görme sorunları nedeniyle yüzde 49 engelli raporu bulunan Topcu’ya tokat attı.

Darp raporu aldı

Yediği tokatla şok geçiren Topcu ile okul müdürü ortasında başlayan hengame, öğretmenlerin ortaya girmesiyle sakinleştirildi. Yediği dayaktan sonra hastaneye giden Topcu, aldığı darp raporunun akabinde okul müdüründen şikayetçi oldu.

“Görüntüleri izledikten sonra çok üzüldüm”

Okul müdürü tarafından hücuma maruz kalan engelli memurun yanında olduğunu söyleyen eğitim çalışanları sendikasının Denizli temsilcisi Hasret Tam, dayakçı müdürden şikayetçi olduklarını belirterek, “Öncelikli olarak üyemizin bu yaşadığı durumdan üzgünüz. Tarafsız bir formda yargılama yapılacağından eminiz. Yüzde 49 engelli bireyimiz devlet memuru olmasına karşın yaşadığı durum vahimdir. Kamera kayıtlarında yer aldığı üzere üzücü bir durumdur. İmgeleri izledikten sonra çok üzüldüm. Bir eğitimcinin bu yanlış davranışı sergilemesi bizi derinden sarsmıştır. Mevzu cumhuriyet başsavcılığına intikal etmiştir. Gerekli yerlere müracaatımızı yaptık ve şikayetçi olduk.” dedi.


Okul müdürü sorulara yanıt vermedi

Engelli memur Ercan Topcu’nun savlarıyla ilgili soruları karşılıksız bırakan okul müdürü Ö.F. ise yargıya yansıyan savlarda ilgili açıklama yapamayacağını tabir etti.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*