Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne birinci bayan idare şurası lideri

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED), 17’inci devir idare konseyini belirledi. Hülya Cesur’un birinci bayan idare konseyi lideri olduğu genel şura, birinci resmi ziyaretini ise Anıtkabir’e gerçekleştirdi.

14 Mayıs günü Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde (BÜMED) gerçekleştirilen genel şurada, yüzde 81 oyla seçilerek misyonu devralan 17. BÜMED İdare Konseyi üyelerinin birinci resmi ziyaret için adresi Anıtkabir oldu. Ziyarette BÜMED’in birinci bayan idare konseyi lideri olan Hülya Bahadır ayrıyeten, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bildirilerini paylaşırken, Anıtkabir Anı Defterini imzaladı.

“BÜMED’in 17. Devir İdare Heyeti olarak birinci resmi ziyaretimizi, Anıtkabir’e yapmayı planlamıştık. Bu ziyaretimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile birleşmesi bizi ayrıyeten keyifli etti.

Ceddimizin huzurunda, Boğaziçi Üniversitesi’nin yetiştirdiği fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür kuşaklar olarak bize çizdiği yolda yürümeye devam edeceğimize dair verdiğimiz kelamı yineledik” diyen Hülya Mert, idare şurası ismine Anıtkabir Anı Defterini ise şu sözlerle imzaladı:

“Aziz Ceddim, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği olarak manevi huzuruna geldik, sana kelam veriyoruz: Kurduğun Cumhuriyet’in en güzide kurumlarından biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nin yetiştirdiği fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür jenerasyonlar olarak, aklın ve bilimin gösterdiği yoldan şaşmayacağız. Geleceğini bizlere emanet ettiğin bu hoş vatanda, mirasına sahip çıkacağız. Biliyoruz ki önümüze koyduğun “muasır medeniyetler düzeyine ulaşmak” maksadı lakin özgür, demokratik ve özerk üniversitede yetişen bireylerle mümkün olabilir. Türkiye Cumhuriyeti için yorulmadan çalışacak, sana borçlu olduğumuz gayret azmimizle her vakit prensiplerinin aydınlattığı yolda yürüyeceğiz. Önünde hürmet, sevgi ve hasretle eğiliyoruz”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*