Berna Gözbaşı: Kupayı kazanmayı çok istiyoruz

Yukatel Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, ”Kayseri ve Sivas kentinin dostça bir gayretine tanıklık edeceğiz. Kupayı kazanmayı çok istiyoruz” dedi.

Yukatel Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, üniversite öğrencileriyle düzenlenen söyleşide bir ortaya geldi. Türkiye Kupası yarı finalinde karşılaştıkları Trabzonspor galibiyetine değinen Lider Gözbaşı, ”Futbol alanda oynanıyor. Yarı finalin birinci maçında 1-0 yenildiğimiz Trabzonspor’dan ikinci maçta da 30’uncu saniyede 1 gol daha yiyerek 2-0 geriye düştük. Ümitlerin tükenmemesi lazım ancak biz kenetlenmiştik. Teknik takımımız ve oyuncularımız 2-0 geriye düşmemize karşın umutlarını kaybetmedi. Tüm Türkiye’nin keyifle izlediği bir maçın sonunda da finale yükseldik. 14 yıl sonra Türkiye Kupası’nda finale kaldık. Perşembe günü oynanacak final maçına da idare, teknik takım ve oyuncular olarak inanmış durumdayız. Kupanın bizim olmasını çok istiyoruz. Kentin buna gereksinimi var. Beşerler kutlama yapmayı sevinç yaşamayı çok özledi. Kentimize bu heyecanı yaşattığımız için çok memnunuz. Kıymetli olan finale kadar gelebilmekti. ‘Beşiktaş’ı yendik, Fenerbahçe’yi yendik, şampiyon olan Trabzonspor’u da yendik. Verin bizi kupamızı’ demek istedim ancak finaldeki rakibimiz Sivasspor’a ayıp olurdu” diye konuştu.

“KİM KAZANIRSA KAZANSIN KAZANAN ANADOLU FUTBOLU OLACAK”

Lider Berna Gözbaşı, açıklamasının devamında, ”Kayseri ve Sivas kentinin dostça bir gayretine tanıklık edeceğiz. İki komşu Anadolu kentinin ekiplerinin Türkiye Kupası finalinde oynaması benim için çok manalı. Son 22 yılda 4 büyük grup yalnızca 3 defa finale çıkamamış. Bunlardan biriside Kayserispor’un kupayı aldığı 2008 yılı. Yeniden 4 büyük grubun olmadığı finalin tarafı olmaktan gurur duyuyoruz. Kupayı kazanmayı çok istiyoruz. Fakat kim kazanırsa kazansın kazanan Anadolu futbolu olacak. Anadolu kadrolarının da varlığını gösteriyoruz” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*