Aylin Nazlıaka’dan ‘miting’ daveti: Bayan dayanışmasının gücünü yarın göstereceğiz

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka, partisinin İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay kararına ve 21 Mayıs’ta (yarın) gerçekleştirilecek ‘Milletin Sesi’ mitingine ait değerlendirmelerde bulunan Nazlıaka, 81 vilayet ve 973 ilçedeki bayan kolları başkanlıklarıyla eş vakitli davette bulundu.

‘İKTİDAR BAYANIN GÜCÜNDEN KORKTU’

Konuşmasına Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay kararıyla başlayan Nazlıaka, “Partimizin öncü gücü olan bayanlardan korkan tek adam rejimi, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’nu cezalandırmaya çalışıyor. Canan Kaftancıoğlu’na verilen hukuk dışı cezalandırma kararının dehşet dışında öbür hiçbir desteği yoktur. CHP Kolları olarak bugün 81 vilayet ve 973 ilçede bu hukuksuz karara karşı tek ses olduk. En sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; tek adam rejimi bayanın gücünden korktu. Zira bu ülkede siyasetçi olmak çok güç; bu ülkede hem siyasetçi hem de muhalif olmak daha güç; bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de bayan olabilmek en zoru. İşte Canan Kaftancıoğlu, bu zorlukların karşısında yılmadan çaba eden güçlü bir bayandır. Canan yüreklidir, Canan bizimdir, Canan Türkiye’dir. Canan Kaftancıoğlu’nu yasaklarınızla asla yalnızlaştıramayacaksınız” tabirlerine yer verdi.

‘MİTİNG ALANINI DAİMA BİRLİKTE MOR’A BOYAYACAĞIZ’

Nazlıaka, Canan Kaftancıoğlu’nun İstanbul vilayet başkanlığı vazifesini sürdüreceğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Parti çalışmalarımıza sürat kesmeden devam etmektedir. Biz bayanlar boyun eğmeyeceğiz. Bu hukuksuz kararı tanımıyoruz, tanımayacağız. Hukuku yok sayan AKP iktidarına dur diyoruz. Hakkı, hukuku ve adaleti sağlamak için Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde ‘Milletin Sesi’ mitinginde buluşuyoruz. 21 Mayıs Cumartesi günü, yani yarın Maltepe’de gerçekleştirilecek olan mitinge tüm bayanları, tüm yurttaşları davet ediyoruz. Ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere müsaade vermeyelim. Daima birlikte oradan iktidara seslenelim; biz örgütlü gücümüzü haktan, hukuktan, adaletten alıyoruz. Bayan dayanışmasının gücünü yarın göstereceğiz. Miting alanını daima birlikte Mor’a boyayacağız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*