Antalya’da kır düğünü hayali kuran ikili halı saha şoku

Antalya’da yaşayan Berrin ve Ünsal Pamukçu çifti 19 Mayıs 2017 yılında hayatlarını birleştirmek için Konyaaltı ilçesinde bulunan bir kır düğün salonu ile anlaştı. Genç çiftin büyük hayaller ile hazırlandığı düğün saatinde ise yağmur yağdı.

Bunun üzerine salon sahipleri genç ikili düğünlerini 40 metre ileride bulunan halı alanda yapabileceklerini söyledi. Yağmurdan kaçarak halı alana sığınan çiftin düğünleri yaklaşık 2,5 saat de gecikmeli başladı. Yaşadıkları hüsrandan sonra çift, düğünden çabucak sonra mahkemenin yolunu tuttu. Çift, düğün salonu sahibine yağmurdan ötürü bir tedbir alınmadığı ve düğünün 2,5 saat gecikmeli başlaması nedeni ile 50 bin TL maddi-manevi tazminat davası açtı. Antalya Tüketici Mahkemesinde görülen dava sonucunda genç çift haklı bulunarak ikili 30 bin TL tazminat ödenmesine karar verildi.

“SABAHTAN AKŞAM HAVANIN YAĞMUR YAĞACAĞI BELLİYDİ”

Yaşadıklarını mağduriyeti anlatan Berrin Pamukçu, “Anlaşmamızın üzerine yağmur durumunda ne yapılabileceğini alternatif olup olmadıklarını sorduk. Bize bir halı saha olduğunu ve bunu sağlayabileceklerini söylediler. Düğün günü önemli bir yağmur yağdı. Saat 20.00’da çıkmamız gerekirken 20.30 üzere bize gelerek çok yağmur yağdığını ve öbür bir yere taşınacaklarını söylediler. Sabah, akşam havanın yağmur yağacağı aşikardı. Bungalov üzere bir yere 600 kişiyi almaya çalıştılar. Biz bir göçme olabilir diye bunu kabul etmedik. 2,5 saat sonra halı saha ayarlandı. 22.30 üzere sahneye lakin çıkabildik” dedi.

“50 BİN TL TAZMİNAT DAVASI AÇTIK, 30 BİN TL PARA KAZANDIK”

Hoş bir düğün hayali ile yola çıktıklarını belirten Pamukçu, “Bizimle tekrar düğün sonrası görüşmek istediler. Eşimle yanlarına gittiğimize 2 bin TL üzere bir fiyatı geri ödeyebileceklerini söylediler. Düğünümüz önemli manada müthişti. İkram noktasında hoş bir şey olmadı. Halı saha hoş bir alan değildi, sağlanan imkânlar âlâ değildi. 2 bin TL bizi cezbetmedi. Mahkemeye taşıdık. Avukatımız Anıl Akan Beyefendiyle görüştük bize inanç verdi. 4 yıl sürecimiz sürdü. 4 yıl sonra olumlu sonuçlandı. 50 bin TL tazminat davası açtık. 30 bin TL para kazandık. Gurur verici bir sonuç oldu. İnsan bir sefer evleniyor. Ben konutun tek kızıyım bu yüzden de dava açtık. Hayalimizi tam olarak düğün karşılamadı. Sonuç bizi keyifli etti. Bizim üzere mağdur olanlar hakkını arasın, bizim davamız bir emsal olsun” kelamlarına yer verdi.

“7 AYLIK SÜRECİN SONUNDA ORADA DA KARAR ONANDI VE LEHİMİZE SONUÇLANDI”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*