Akşener: Buğday üreticisini tarladan aldın, Venezuela çiftçisine para ödüyorsun

ANKARA- YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Ordu’nun Aybastı ilçesinde kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

Türkiye’de uzun vakittir insanların farklılıklar üzerinden hengame ettirildiği bir nizamdan geçildiğine dikkat çeken Akşener, siyasetin hizmet etmek olduğunun altını çizdi, “Siyasetin en değerli yanı da millet asıldır, siyasetçi vekildir. Türkiye’de sizin sıkıntılarınızın konuşulduğu, bu sıkıntılara tahlil üretilen bir sistem olması gerekirken, farklılıklarımız üzerinden birbirimizle arbede ettirildiğimiz bir nizamdan geçtik” dedi.

‘ÇOK UZUN BİR VAKİTTİR BİZ ESNAFI UNUTTUK’

Konuşmasında esnaf için bu ülkenin iktisadının bel kemiği nitelendirmesi yapan Akşener, “Çok uzun bir vakittir biz esnafı unuttuk. Esnaf ne yer, ne içer, nasıl bir kaygının içindedir, memnun mudur, mutsuz mudur, unuttuk. Esnafın müşterisini velinimet kabul ettiği o anlayışı, siyasetçi cenahına da taşıyıp; ‘seçmen velinimettir’ anlayışını sizlerin talebiyle oturtmak üzere bir maksatla yola çıktık” diye konuştu.

‘BUĞDAY ÜRETİCİSİNİ TARLADAN ÇEKTİN ALDIN, VENEZUELA ÇİFTÇİSİNE PARA ÖDÜYORSUN’

İYİ Parti önderi Akşener, Kanada, Ukrayna, Rusya üzere pek çok yerden nohut, mercimek, buğday alındığını, saman ve hayvanın ise ithal edildiğini lisana getirerek, şunları söyledi:

“Harcadığı paranın karşılığını alamayan ister besici, ister süt üreticisi, ister çiftçi; sonuç itibariyle çiftçilikten, besicilikten çıkar oldu. Tarım Bakanı övünerek ne ilan etmiş biliyor musunuz? Venezuela’da yer kiralamışlar. Buğday yetiştirmek için toprak kiralamışlar. 24 milyar lirayı Hariri’nin cebine koydunuz. Nisan ayında gübre atamadı çiftçimiz. O gübreyi ücretsiz verebilirdiniz. Buğday üreticisini tarladan çektin aldın, Venezuela çiftçisine para ödüyorsun. Elalemin çiftçisini güçlü ederken, kendi çiftçini açlığa mahkum ediyorsan ne yerlisin ne ulusal. Günahtır kardeşim günahtır.” (DUVAR)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*