ABD’li yatırım yönetimi devi: ‘Bitcoin’in erimeye rağmen dayanıklı bir varlık’

Yatırım yönetimi firması BlackRock’un Baş Yatırım Sorumlusu Rick Rieder, yatırımcıların mevcut kripto piyasası çöküşüne odaklanmaması gerektiğini, bunun yerine uzun vadeli beklentilere bakmaları gerektiğini söyledi.

ABD’li yatırım yönetimi devi: ‘Bitcoin’in erimeye rağmen dayanıklı bir varlık’

16 Haziran’da Yahoo Finance ile yaptığı röportajda konuşan, BlackRock’un Baş Yatırım Sorumlusu Rick Rieder, Bitcoin ve kripto piyasası etrafındaki nakit akışının ana gerileme olabileceğini kaydetti. Ancak varlıkların finansal gelecekte bir geleceği olduğunu şu sözlerle savundu:

“Kripto etrafında oluşturulan kaldıracın çoğunun hızla çözüldüğünü görüyorsunuz. Hala Bitcoin ve kriptonun dayanıklı varlıklar olduğunu düşünüyorum. Bu dayanıklı bir iş, ancak çevresinde nakit olarak çok fazla fazlalık vardı”

Bitcoin sınırı aşabilir

Özellikle, Bitcoin, yüksek enflasyon ortamı ve artan faiz oranları ile karakterize. Şu anda varlık, kazançlarını 20.000 doların üzerinde sürdürmek için mücadele ediyor. Basın saatine göre, Bitcoin son 24 saatte neredeyse %2.80’lik bir düşüşle 20.569$’dan işlem görüyordu.

Rieder, bir sonraki fiyat hareketinde, Bitcoin etrafındaki baskı ile varlığın büyük olasılıkla aşacağını ve bir boğa koşusu öncesinde daha fazla fiyat düzeltmesi yapacağını şu sözlerle belirtti:

“Bütün bu durumları aştığınızı düşünüyorum ve tahminimce buradan gitmek için bazı dezavantajlarınız var. Adil değerin ne olduğunu söylemek zor. Benim hissim bir çok varlık gibi, iki üç yıl sonra, bugünden daha yüksek olacaklarını göreceksiniz. Ancak olumsuz yönde aşırıya kaçabilir”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*